NHL: Otwarta wojna Penguins z Senators. 13 goli w Pittsburghu

Pittsburgh Penguins po szalonym meczu pokonali przed własną publicznością Ottawa Senators 8:5. Hat-trick w zespole gospodarzy skompletował Bryan Rust.

Rafał Lichowicz
AFP

Zespoły Penguins i Senators już po raz drugi w tym roku urządzili sobie strzelecki pojedynek w hali PPG Paints Arena. W lutym w ramach sezonu zasadniczego 2015/2016 Pingwiny wygrały równie wysoko 6:5 z drużyną Senatorów.

Tym razem gwiazdą meczu został Bryan Rust, który skompletował swojego pierwszego hat-tricka w NHL, a do kompletu dołożył jedną asystę. Dobre zawody rozegrali także Phil Kessel i Jewgienij Małkin, którzy zdobyli po trzy punkty.

W zespole gości, mimo porażki, kapitalny mecz rozegrał Erik Karlsson. Szwed zdobył gola dokładając do tego aż trzy asysty. Defensor z Ottawy z 24. punktami jest w tej chwili najskuteczniejszym obrońcą ligi.

Rodak Karlssona, Marcus Johansson przesądził o wygranej Washington Capitals nad Buffalo Sabres. Stołeczni niespodziewanie męczyli się ze słabszymi rywalami i dopiero trafienie 26-latka z Landskrony w trzeciej tercji dało Capitals remis. W trzeciej minucie dogrywki Karlsson trafił po raz drugi zdobywając swojego jedenastego gola w sezonie.

David Pastrnak został bohaterem Boston Bruins w zwycięskim meczu z Florida Panthers. Czech trafił dwa razy do siatki podczas meczu w TD Garden, w tym raz w doliczonym czasie gry.

Było to 15. trafienie Pastrnaka w obecnym sezonie. 20-letni skrzydłowy jest dzięki temu trzeci w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi w sezonie zasadniczym.