NHL: Toffoli pogrążył Penguins. Znakomita seria Blue Jackets

Los Angeles Kings po skromnej wygranej 1:0 na lodowisku w PPG Paints Arena zakończyli serię siedmiu kolejnych zwycięstw aktualnych mistrzów z Pittsburgha. Z kolei smaku porażki nie doznali już dawno Columbus Blue Jackets.

Rafał Lichowicz
AFP

Trafienie Tylera Toffoliego w pierwszej minucie doliczonego czasu gry przesądziło o pierwszej w tym sezonie porażce Pittsburgh Penguins przed własną publicznością, bez choćby jednej strzelonej bramki.

Duża w tym zasługa bramkarza Królów z Los Angeles - Petera Budaja, który wybronił 39 strzałów gospodarzy i trzeci raz w tym sezonie zachował czyste konto.

Pingwiny z Pittsburgha mimo porażki zachowały pozycję lidera konferencji Wschodniej NHL. Punkt straty mają New York Rangers, a oczko mniej Columbus Blue Jackets. Zespół z Ohio zachował kontakt z czołówką po wyjazdowej wygranej w Calgary 4:1.

Bramki dla Niebieskich Kamizelek zdobyli Boone Jenner, Brandon Saad, Sam Gagner i Matt Calvert. Podopieczni Johna Tortorelli wygrali w ten sposób ósme kolejne spotkanie i notują drugą najlepszą serię w NHL za Philadelphia Flyers (10 zwycięstw).

Szósty mecz z rzędu wygrali z kolei Washington Capitals, którzy po rzutach karnych pokonali w PNC Arena drużynę Carolina Hurricanes 4:3. Mecz uratował stołecznym T.J. Oshie, który najpierw dał remis w trzeciej tercji, a później trafił jako pierwszy w karnych. Kolejny gol Evgenya Kuznetsova, po dwóch pudłach Hurricanes, zakończył spotkanie.

Starcie w Bell Center pomiędzy Montreal Canadies i San Jose Sharks zakończyło się niespodziewaną wygrana gości. Rekiny już po siedmiu minutach drugiej tercji prowadziły 4:0. Canadiens po zmianie bramkarza zachowali czyste konto, ale dwa gole Briana Flynna i Jeffa Petry'ego nie zmieniły losów spotkania.

Wyniki:

Buffalo Sabres - New York Islanders 3:2 dogr. (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)

Pittsburgh Penguins - Los Angeles Kings 0:1 dogr. (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Carolina Hurricanes - Washington Capitals 3:4 karn. (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 0:2 k.)

Montreal Canadiens - San Jose Sharks 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)

Calgary Flames - Columbus Blue Jackets 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Colorado Avalanche - Florida Panthers 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Vancouver Canucks - Tampa Bay Lightning 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Gonzalo Higuaín kontra Wojciech Szczęsny! Zobacz mecz na szczycie tabeli Serie A TIM, Juventus – AS Roma, NA ŻYWO w tę sobotę o 20:40 w Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Czy Philadelphia Fleyrs przedłużą serię zwycięstw w meczu z Dallas Stars?