PHL: GKS Tychy utrzymał przewagę nad Cracovią

Aktualni wicemistrzowie Polski z Tych wygrali wyjazdowe spotkanie z PGE Orlikiem Opole i utrzymali bezpieczną przewagę nad drugą w tabeli Cracovią. "Pasy" również w delegacji pokonały JKH GKS Jastrzębie.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Mecz na lodowisku w Opolu był prawdziwą huśtawką nastrojów dla fanów obu ekip. Po pierwszej tercji prowadzili przyjezdni z Tych po trafieniach Jarosława Rzeszutko i Filipa Komorskiego.

Kontaktowego gola jeszcze przed końcem tercji wbił dla Opolan Ramus Kulmala. Zbudowani trafieniem Fina hokeiści Orlika wygrali w drugiej tercji 2:0 po golach Bartłomieja Bychawskiego i Michaela Cichego.

Trzecia część meczu należała jednak do GKS-u, który po golach Bartłomieja Jezierskiego, Bartosza Ciury i Patryka Koguta zainkasował komplet punktów.

Tyszanie przewodzą w tabeli grupy silniejszej z 4-punktową przewagą nad Cracovią, która pokonała w Jastrzębiu miejscowy JKH GKS 5:2. Bramkami dla mistrzów Polski podzielili się Damian Kapica, Krystian Dziubiński, Bartosz Dąbkowski, Patryk Wajda i Filip Drzewiecki.

Trzeci zespół tabeli Podhale Nowy Targ pokonał w Bytomiu Polonię 3:2. Wygrana pozwoliła nowotarżanom oddalić się na osiem punktów od zespołu z Górnego Śląska.

W meczach grupy słabszej pewne zwycięstwo w Sosnowcu odnieśli hokeiści z Katowic. Dwa gole i asystę dla GKS-u zdobył 20-letni Jarosław Lorek. W Gdańsku opór gospodarzom stawiła drużyna z Torunia. W meczu padło aż 13 goli, a decydujące trafienie dla Stoczniowca zdobył Zach Josepher, który skompletował w ten sposób hat-tricka.