NHL: Alex Owieczkin złamał barierę 1000 punktów

Atakujący Washington Capitals, Aleksandr Owieczkin poprowadził swój zespół do zwycięstwa 5:2 nad Pittsburgh Penguins, a sam przy okazji został 84. hokeistą w historii, który przekroczył granicę 1000 punktów.

Rafał Lichowicz
Aleksander Owieczkin AFP / Na zdjęciu: Aleksander Owieczkin
Spotkanie zapowiadane jako wielki pojedynek Aleksandra Owieczkina po stronie Capitals i Sidneya Crosbiego  z Penguins okazało się jednostronnym popisem rosyjskiego atakującego. W pierwszych dwóch tercjach Owieczkin w zasadzie w pojedynkę rozprawił się z gośćmi z Pittsburgha.

Bramka otwierająca wynik zdobyta już w 35. sekundzie meczu była jednocześnie tysięcznym punktem Owieczkina w NHL. 31-latek z Moskwy został 84. hokeistą w historii ligi, który może pochwalić się czterocyfrowym dorobkiem punktowym.

W drugiej tercji wygranej przez Capitals również 1:0, do bramki ponownie trafił Owieczkin. Przy obu golach asysty zaliczył Nicklas Backstrom. Szwed był w tym meczu drugą gwiazdą swojego zespołu obok Rosjanina. W trzeciej tercji zdobył swoją bramkę i dołożył trzecią asystę przy bramce Larsa Ellera.

Capitals po wygranej odskoczyli na dwa punkty od Penguins w tabeli Konferencji Wschodniej i zajmują drugie miejsce ze stratą punktu do prowadzących Columbus Blue Jackets.

Siedem bramek zdobyli hokeiści Montreal Canadiens w wygranym meczu wyjazdowym przeciwko Winnipeg Jets. Po dwa gole dla Habs zdobyli Artturi Lehkonen i Phillip Danault. Zespół Michela Therriena dzięki piątej wygranej w sześciu ostatnich meczach wyjazdowych, wrócił na trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej.

Czwarte zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością odnieśli z kolei Calgary Flames. Płomienie pokonały minionej nocy San Jose Sharks 3:2 po późnym golu Dougiego Hamiltona. Klub z Calgary utrzymał tym samym pozycję w pierwszej ósemce na Zachodzie, gwarantującą grę w play off.