NHL: Sidney Crosby oczko od tysiąca punktów

Asysta w wygranym przez Pittsburgh Penguins 4:0 meczu przeciwko Vancouver Canucks była dla kapitana Pingwinów, Sidneya Crosbiego 999. punktem w NHL.

Rafał Lichowicz
AFP
Aktualni mistrzowie ligi poradzili sobie z gośćmi z Kanady zdobywając kluczowe bramki na początku drugiej i trzeciej tercji za sprawą Jewgienija Małkina i Jake'a Guentzela. Ostatnie podanie przy golu drugiego z wymienionych zaliczył Sidney Crosby, który potrzebuje już tylko punktu, by przekroczyć magiczną barierę tysiąca punktów w NHL.

W drugiej połowie trzeciej tercji drużynę z Vancouver dobili Phil Kessel i Mat Cullen. Penguins po zwycięstwie awansowali z 77 punktami na drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. Mistrzowie tracą siedem punktów do Washington Capitals mając rozegranych jeden mecz mniej.

Broniący zaciekle ostatniej pozycji gwarantującej grę w play-off Torono Maple Leafs roznieśli minionej nocy New York Islanders aż 7:1. Setne zwycięstwo w NHL świętował tym samym golkiper Klonowych Liści Frederik Andersen, który obronił 33 strzały Wyspiarzy.

Liderami Maple Leafs byli zdobywca dwóch bramek 19-letni Auston Matthews oraz cztery lata starszy Joshua Leivo, który zakończył mecz z trzema punktami (gol, dwie asysty). Dzięki wygranej Toronto zachowało ósmą pozycję na Wschodzie i powiększyło przewagę nad Philadelphia Flyers do dwóch punktów.

Skromną wygraną w wyjazdowym meczu z liderem Konferencji Zachodniej, Minnesota Wild odnieśli Anaheim Ducks. Kaczory pokonały drużynę z Xcel Energy Center 1:0 po bramce Josepha Cramarossa strzelonej już w piątej minucie meczu.

Oba zespoły zachowały swoje pozycje w ligowej tabeli. Wild są liderem z przewagą pięciu punktów nad Chicago Blackhawks i siedmiu nad San Jose Sharks. Ducks z dziesięcioma punktami straty zajmują czwartą pozycję.