NHL: Blue Jackets pokonali w hicie mistrzów ligi

Columbus Blue Jackets dzięki trafieniu Brandona Dubinskiego w dogrywce zwyciężyli z Pittburgh Penguins w najciekawszym meczu piątkowej serii gier.

Rafał Lichowicz
AFP
Pittburgh Penguins i Columbus Blue Jackets w ostatnich tygodniach toczyły rywalizację o miano drugiego zespołu Konferencji Wschodniej, za plecami Washington Capitals. W piątek doszło do ich bezpośredniego starcia w Nationwide Arena.

Po meczu nieobfitującym w bramki w regulaminowym czasie gry było 1:1. Gole zdobyli gracze zazwyczaj będący w cieniu największych gwiazd - Ryan Murphy (CBJ) i Ian Cole (PIT).

W dogrywce zwycięstwo Niebieskim Kurtkom zapewnił Brandon Dubinsky. Amerykanin w ostatnim tygodniu jest w świetnej formie. W czterech ostatnich meczach zdobył dwa gole i trzy asysty.

Blue Jackets dzięki wygranej zbliżyli się na punkt do drugich w tabel Penguins. Zespół z Pittsburgha traci zaś cztery "oczka" do lidera z Waszyngtonu.

Walczący o miejsce gwarantujące grę play-off Florida Panthers wygrali trzeci mecz z rzędu, pokonując na wyjeździe Anaheim Ducks 4:1. Gospodarze choć objęli prowadzenie po bramce Andrew Cogliano, to w łatwy sposób oddali punkty przyjezdnym z Florydy.

W trakcie siedmiu minut od trafienia Cogliano, Johna Gibsona w bramce Ducks pokonali kolejno Colton Sceviour, Jaromir Jagr i Aaron Ekblad. W końcówce trzeciej tercji do pustej bramki gospodarzy trafił jeszcze Derek MacKenzie.