Coraz mocniejszy skład Zagłębia

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Paweł Dronia podpisał nowy kontrakt z hokejowym zespołem Zagłębia Sosnowiec. Przypomnijmy, że zawodnik ten został w mijającym sezonie zdyskwalifikowany za złamanie regulaminu dyscyplinarnego podczas zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

Z tego, że Paweł Dronia przedłużył kontrakt z Zagłębiem, bardzo zadowolony jest prezes sosnowieckiego zespołu - Adam Bernat. - Paweł to dla nas kluczowy zawodnik. Nawet w chwili, gdy popisywał umowę wydzwaniały za nim inne kluby - powiedział Bernat Gazecie Wyborczej. Jednym z zainteresowanych pozyskaniem Droni klubem był GKS Jastrzębie.

W Zagłębiu grać będą także Wojciech Wojtarowicz i Jerzy Gabryś, którzy grali ostatnio w Naprzodzie Janów, a także 18-letni obrońca Orlika Opole - Bartłomiej Bychawski. Nadal trwają rozmowy z Radimem Antonoviciem i Antonem Lezo. - Antonović wie na jaki kontrakt może liczyć w Zagłębiu. Wiem, że interesuje się nim Jastrzębie. Z Lezo jeszcze czekamy - dodał Bernat w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Poza tymi zawodnikami, sosnowiecki zespół wzmocnić mogą tacy zawodnicy, jak Piotr Sarnik, Tomasz Rajski i Adrian Kowalówka. W sobotę do Sosnowca przyjeżdża natomiast słowacki szkoleniowiecMilan Skokan i ma wtedy zapaść decyzja, czy zostanie nowym trenerem Zagłębia. Jego asystentem miałby być Krzysztof Podsiadło.

Źródło artykułu: