MŚ w hokeju: Świetne otwarcie gospodarzy. Niemcy lepsi od USA

Reprezentaci Niemiec rozpoczęli hokejowy mundial od zwycięstwa nad zespołem Stanów Zjednoczonych 2:1. W innym meczu Kanada pewnie pokonała Czechów 4:1.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA
Grający przy komplecie publiczności w hali Lanxess Arena w Kolonii, Niemcy rozpoczęli lepiej spotkanie z ubiegłorocznym półfinalistą MŚ, Stanami Zjednoczonymi. W 11. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Tobias Rieder.

Amerykanie od tego momentu uderzali częściej w kierunku bramki Thomasa Greissa. W drugiej tercji mimo dwóch okresów gry w przewadze podopieczni Jeffa Blashilla nie skruszyli jednak niemieckiej obrony. Powiodło się to dopiero w połowie trzeciej tercji, gdy gospodarzy z dystansu ukąsił Connor Murphy.

20 sekund później mogło być już 2:1 dla USA, ale krążek na centymetry z linii bramkowej po strzale Andersa Lee wybił Yasin Ehliz. Jak poprawie brzmi powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach, Amerykanie przekonali się dwie minuty później, gdy Niemcy trafili na 2:1 po strzale Dennisa Seidenberga odbitym przez Patricka Hagera.

Wysoką wygraną Kanady zakończył się mecz w grupie B pomiędzy drużyną Klonowego Liścia i Czechami. Triumfatorzy dwóch ostatnich edycji mistrzostw świata zwyciężyli po bramkach Jeffa Skinnera, Tysona Barriego, Michael Mathesona i Ryana O'Reilly'ego. Jedynego gola dla Czechów przy stanie 0:2 zdobył Lukas Radil.

Grupa A:

USA - Niemcy 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) 0:1 - Rieder (Reimer, Kahun) 11' 1:1 - Murphy (Larkin, Nelson) 51' 1:2 - Hager (Seidenberg, Gogulla) 54' (5 na 4)

Grupa B:

Czechy - Kanada 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) 0:1 - O'Reilly (Scheifele, Barrie) 7' 0:2 - Matheson (SKinner, Giroux) 21' (5 na 4) 1:2 - Radil (Kovar, Voracek) 53' (5 na 4) 1:3 - Barrie (Konecny, Giroux) 55' 1:4 - Skinner 60' (do pustej bramki)

- Słowenia 0 0 0 0 0 0:0 -

CZAS NA ŻUŻEL! 7 maja Orzeł Łódź podejmie Grupę Azoty Unię Tarnów w ramach Nice 1. Ligi Żużlowej! Zobacz to o 12:30 w Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy Niemcy zdobędą medal 81. edycji turnieju o MŚ w hokeju na lodzie?