MŚ w hokeju: Rosja i Finlandia meldują się w półfinałach

Reprezentacje Rosji i Finlandii wywalczyły awans w pierwszej serii ćwierćfinałowych gier na mistrzostwach świata elity w hokeju na lodzie. Z turniejem pożegnali się świetnie grający Amerykanie.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA / SASCHA STEINBACH
W pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym w paryskiej hali AccorHotels Rosjanie podejmowali grającą bez polotu w fazie grupowej reprezentację Czech. Aspirujący do złotego medalu gracze "Sbornej" po zaciętym pojedynku wygrali pewnie różnicą aż trzech goli.

Pierwszą bramkę w dziewiątej minucie zdobył Dmitrij Orłow. Prowadzenie podwyższył niecałe pięć minut później Nikita Kuczerow wykorzystując drugi w tym meczu okres gry w przewadze Rosjan. Po bezbramkowej drugiej tercji, w ostatniej Rosjanie przechylili szalę na swoją korzyść przed upływem 54 minuty po czwartym na tym turnieju golu Artiemija Panarina.

W drugim pojedynku 1/4 finału zwycięzcy grupy A - Stany Zjednoczone uległy Finlandii 0:2. Bramki dla Suomi zdobywali Mikko Rantanen i Joonas Kemppainen. Amerykanie po raz ostatni nie zdobyli ani jednego gola w meczu mistrzostw świata podczas półfinału mundialu elity w 2015 roku, gdy ulegli Rosji 0:4.

W półfinale Finlandia zmierzy się z triumfatorem pojedynku Szwajcaria - Szwecja. Rosjanie w następnym meczu zagrają z Kanadą lub Niemcami.