Hokeiści JKH o meczu w Katowicach

Wczoraj po niezwykle zaciętym spotkaniu hokeiści Czarnych Jastrzębi pokonali na wyjeździe HC GKS Katowice dopiero po rzutach karnych. Zwycięskiego gola zdobył Jakub Radwan, po którego trafieniu jastrzębianie mogli się cieszyć z awansu do ekstraligi. Poniżej prezentujemy co do powiedzenia mieli zawodnicy JKH po tym spotkaniu.

Mariusz Wójcik
Mariusz Wójcik

Mateusz Danieluk: W Katowicach było nam naprawdę bardzo ciężko. Szóstym zawodnikiem okazali się miejscowi kibice. Hokeiści tez się bardzo postawili już od pierwszej tercji. Nam udało się to przetrzymać, wyrównaliśmy wynik i w karnych byliśmy po prostu lepsi. Najlepsze jest również to, że nie przegraliśmy ani jednego spotkania w I lidze. Teraz bardzo się cieszymy z awansu, ale później przyjdzie czas, że będzie się trzeba przygotować do tego sezonu w ekstralidze. Bardzo pozytywnie oceniam także przyjęcie kibiców, którzy nas powitali w Jastrzębiu.

Rafał Bernacki: Pierwsze dwa spotkania poszły bardzo gładko. Wiedzieliśmy, że Katowice postawią się bardzo wysoko, bo była to ich ostatnia szansa. Później w karnych pomogło nam szczęście, które sprzyja lepszym. Wreszcie się udało, jesteśmy w ekstraklasie. Cieszę się również z tego przyjęcia przez kibiców tutaj w Jastrzębiu. W trakcie sezonu było ciężko z kibicami, szczególnie tutaj na Jastorze. Mam nadzieję, że teraz kiedy już jesteśmy w ekstraklasie kibice będą licznie przychodzić na nasze mecze by wesprzeć nas głośnym dopingiem.

Mateusz Bryk: Na pewno wspaniałe uczucie jest być w ekstralidze. W dzisiejszym spotkaniu, było naprawdę bardzo ciężko, ale udało się nam przetrzymać te trudne momenty. Nawet kiedy przegrywaliśmy wszyscy walczyliśmy i dlatego wszystko ułożyło się po naszej myśli.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×