NHL: Hurricanes wyrównują stan rywalizacji

Hokeiści New Jersey nie tylko przegrali spotkanie, ale również stracili kapitana zespołu. W drugiej tercji spotkania kontuzji doznał Jamie Langenbrunner i nie wiadomo, czy wystąpi w najbliższym meczu Devils.

Grzegorz Grajdura

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której sprytniejsi okazali się przyjezdni. Pod koniec trzeciej minuty zwycięskiego gola zdobył Tim Gleason. Hurricanes, którzy w pierwszym oddali zaledwie 19. strzałów na bramkę Martina Brodeura, w piątek strzelali 32 - krotnie, a w dogrywce dominowali na tafli.

Bez szans w Vancouver okazali się St. Louis Blues, którzy gładko polegli z Canucks 3:0. Bohaterem gospodarzy był Roberto Luongo - bramkarz Vancouver nie przepuścił żadnego z 30 strzałów gości. Dwie asysty zanotował Daniel Sedin.

Pierwszego gola od dziesięciu lat w play off zdobył Bill Guerin. Hokeista Pittsburgh Penguins zapewnił swojej drużynie wygraną w spotkaniu z Phliadelphią Flyers, przez co „Pingwiny” prowadzą w rywalizacji 2-0. Gola i dwie asysty miał Jewgienij Malkin.