Aleksander Owieczkin założy ruch poparcia Władimira Putina. "Pokażmy jak silna i zjednoczona jest Rosja"

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Aleksander Owieczkin
AFP / Aleksander Owieczkin
zdjęcie autora artykułu

Aleksander Owieczkin to jeden z pupilów Władimira Putina. Rosyjski hokeista chce założyć ruch społeczny, który będzie nazwany imieniem prezydenta. Sam Putin nic nie wie na temat tej inicjatywy.

Aleksandr Owieczkin otwarcie popiera Władimira Putina. Prezydent Rosji nie ukrywa, że hokeista Washington Capitals to jeden z jego ulubieńców. 32-letni sportowiec postanowił zaangażować się w ruch popierający polityka. Ten nie komentuje inicjatywy, a rzecznik Kremla przekazał, że Putin nic na ten temat nie wie.

Owieczkin na swoim profilu na Instagramie zapowiedział wsparcie dla Putina. - Chcę ogłosić, że tworzę ruch społeczny nazwany "Putin Team". Jestem dumny z bycia częścią takiego zespołu. Przypomina mi to uczucie, gdy zakładam koszulkę reprezentacji narodowej i wiem, że wspiera mnie cały kraj - przekazał Owieczkin.

Личные награды и призы – все это здорово, но в хоккее, как и в любом деле, для победы важнее команда. Только команда способна переломить ход игры, сделать невозможное. В последнее время в западной прессе я встречаю сочетание Putin’s team, то есть команда Путина. И знаете, мне очень понравилось это определение. Лично я готов быть частью такой команды. Я никогда не скрывал своего отношения к нашему Президенту, всегда открыто его поддерживая. Я уверен, что нас, поддерживающих Владимира Путина, много! Так давайте объединимся и покажем всем сильную и сплоченную Россию! Сегодня я хочу объявить о том, что создаю общественное движение под названием Putin Team. Быть частью такой команды – для меня гордость, это похоже на ощущение, когда ты надеваешь майку сборной России, зная, что за тебя болеет вся страна. #putinteam

Post udostępniony przez Alexander Ovechkin (@aleksandrovechkinofficial)

W Rosji ma status Boga, za oceanem jest największym showmanem NHL. Jest liderem reprezentacji Rosji. Na jego profilu można znaleźć wiele zdjęć, na których widać, że jest on wielkim zwolennikiem polityki prowadzonej przez Putina. Kontrowersje wzbudził wpis, gdzie popierał interwencję wojsk rosyjskich w Donbasie.

- Indywidualne wygrane zawsze cieszą, ale jeśli chodzi o hokej i inne dziedziny, to kluczowe do osiągnięcia zwycięstwa jest stworzenie drużyny. Tylko zespół jest w stanie zmienić bieg gry i zrobić to, co wydaje się być niemożliwe. Jestem gotów stać się częścią takiego zespołu. Jestem pewien, że wielu z nas popiera Władimira Putina, więc zbierzmy się razem i pokażmy jak silna i zjednoczona może być Rosja - napisał Owieczkin.

32-latek swoją karierę rozpoczął w Dynamie Moskwa. Od 2005 roku niemal nieprzerwanie gra w NHL, gdzie jest jednym z najpopularniejszych zawodników.

ZOBACZ WIDEO: Idealne podanie Martineza, "Lewy" dopełnił dzieła. Skrót meczu Bayernu z RB Lipsk [ZDJĘCIA ELEVEN]

Źródło artykułu: