Szczęśliwe zwycięstwo Lwów, niespodzianka w Berlinie

We wtorek, 18 marca, rozpoczęła się główna faza play-off w Niemieckiej Lidze Hokeja. Nieoczekiwanie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym zespół Eisbaren Berlin uległ Freezers Hamburg 2:4 (0:2, 2:1, 0:1). Pozostali gospodarze - Frankfurt, Nurnberg oraz Koln zwyciężyli.

Ireneusz Gostański

Porażka Eisbaren Berlin z Freezers Hamburg to duża niespodzianka. Gospodarze mieli więcej czasu na przygotowanie się do tego meczu niż goście, którzy dopiero w trzecim meczu uzyskali awans z rundy eliminacyjnej play-off. W drużynie Niedźwiedzi Polarnych nie zagrał kontuzjowany, najlepszy zawodnik, Steve Walker i być może to zadecydowało o wtorkowej porażce.

Dramatyczny przebieg miał mecz w Eissporthalle przy Ratsweg we Frankfurcie. Gospodarze przegrywali już 1:3. Zwycięstwo wydawało się już być poza zasięgiem Lwów, jednak w 17. i 18. minucie ostatniej tercji miejscowym dwukrotnie udało się pokonać Maracle Norma i doprowadzić do dogrywki. W doliczonym czasie gry decydującego gola strzelił Richie Regehr, dzięki któremu pierwszy punkt pojedynku został nad Menem.