Hokejowa Liga Mistrzów. Djurgardens IF Sztokholm - GKS Tychy. Dwa gole Alsinga dały Szwedom zwycięstwo

W meczu czwartej kolejki Hokejowej Ligi Mistrzów GKS Tychy stawił dzielny opór drużynie Djurgardens IF Sztokholm. Szwedzi musieli się sporo napracować, aby pokonać mistrza Polski 2:0.

Rafał Smoliński
Michael Kolarz Newspix / Lukasz Sobala / PressFocus / Na zdjęciu: Michael Kolarz
Pod koniec sierpnia GKS Tychy poszedł na wymianę ciosów z Djurgardens IF Sztokholm i przegrał u siebie 2:6. W niedzielę stawił dzielny opór drużynie ze szwedzkiej stolicy. Gospodarze długo nie mogli pokonać Johna Murraya. Ostatecznie "Jasiek Murarz" skapitulował dwukrotnie, ale rywale czekali na bramkę aż do 40. minuty.

Zanim faworyci objęli prowadzenie, gola zdobył Alex Szczechura. Nie został on jednak uznany, ponieważ po analizie wideo sędziowie dopatrzyli się celowego zagrania łyżwą. Potem tyszanie mieli jeszcze na lodzie podwójną przewagę, której nie wykorzystali. Hokeiści mistrza Polski grali bardzo ambitnie, ale nie zdołali strzelić ani jednej bramki.

Gol na 1:0 padł w bardzo pechowych okolicznościach. Na kilka sekund przed końcem drugiej odsłony tyszanie stracili krążek we własnej tercji, a Olle Alsing nie namyślał się i idealnie trafił spod niebieskiej linii. W 45. minucie ten sam zawodnik jeszcze raz uderzył z dystansu i pokonał Murraya. W końcówce najlepsza ekipa naszego kraju zagrała bez bramkarza, ale rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

GKS Tychy przegrał 0:2 i po czterech kolejkach stracił szanse na wyjście z grupy F. Mistrz Polski rozegra jeszcze dwa mecze z Vienna Capitals - 8 października u siebie i 15 października na wyjeździe. W niedzielę Austriacy przegrali 0:4 z niemieckim Adler Mannheim, który zakwalifikował się już do fazy pucharowej.

Djurgardens IF Sztokholm - GKS Tychy 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 - Alsing 40' (5 na 4)
2:0 - Alsing (Haga, Hedman) 45'