MŚ w hokeju U20 dywizji 1B: Polacy rozgromili Włochów. Strzelili aż 15 bramek

Polscy hokeiści mocnym akcentem rozpoczęli młodzieżowe mistrzostwa świata dywizji 1B w hokeju na lodzie. W Kijowie Biało-Czerwoni rozgromili na inaugurację Włochów aż 15:3.

Rafał Smoliński
hokej Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: hokej
W ostatnich latach młodzieżowe reprezentacje obu krajów spotykały się kilkukrotnie, ale nigdy nie było dwucyfrowego rezultatu. Tymczasem w czwartek w Kijowie podopieczni Piotra Sarnika urządzili sobie prawdziwe strzelanie. Najwięcej goli zdobyli w drugiej tercji, którą wygrali aż 8:1. Cały mecz zakończył się zwycięstwem 15:3.

Spośród Biało-Czerwonych na szczególne wyróżnienie zasługują Kamil Wałęga i Jakub Lewandowski, którzy zdobyli po siedem punktów. Ten pierwszy, napastnik GKS-u Jastrzębie, strzelił cztery bramki (w tym naturalny hat-trick w trzeciej tercji) i zaliczył trzy asysty. Natomiast występujący w Sioux Falls Stampede Lewandowski zanotował dwa gole i pięć asyst.

W pozostałych czwartkowych spotkaniach Francja wygrała z Estonią 6:1, a Węgry z Ukrainą 5:1. Przed Polakami jeszcze cztery mecze. W sobotę ich przeciwnikami będą Ukraińcy, w niedzielę Węgrzy, we wtorek Estończycy, a w środę Francuzi. Awans do dywizji 1A wywalczy tylko najlepszy zespół turnieju.

Polska - Włochy 15:3 (3:1, 8:1, 4:1)
1:0 - Jakub Lewandowski (Kamil Wałęga, Jan Krzyżek) 8'
2:0 - Sebastian Brynkus (Jakub Lewandowski, Jan Krzyżek) 10' (5 na 4)
3:0 - Maciej Witan (Damian Tyczynski, Michał Naróg) 13' (5 na 4)
3:1 - Maximilian Soelva (Alex Grossrubatscher) 13'
3:2 - Stephan Deluca 21'
4:2 - Konrad Filipek (Damian Tyczyński, Mateusz Bezwiński) 23'
5:2 - Kamil Wałęga (Jakub Lewandowski) 24'