WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wiktor Pysz selekcjonerem hokejowej reprezentacji Polski

Jak poinformował Polski Związek Hokeja na Lodzie stanowisko trenera reprezentacji Polski zajmie Wiktor Pysz. Ostatnią funkcja pełniona przez nowego selekcjonera to Kierownik Wydziału Szkolenia PZHL. Osoba trenera Pysza została wybrana spośród pięciu kandydatur w tym dwóch nadesłanych z zagranicy.
Łukasz Chrzanowski
Łukasz Chrzanowski

Nowy trener obejmie swoją funkcję z dniem 1 sierpnia. Swoją karierę trenerską Wiktor Pysz rozpoczął w zespole Podhala Nowy Targ, z którym to w 1980 roku zdobył wicemistrzostwo Polski. Potem trenował kluby niemieckie: EV Stuttgart, Augsburger Panthers i Adler Mannheim.

Dla trenera Pysza praca z reprezentacją Polski to nic nowego, gdyż pracował on już z naszą drużyną narodową w czasach 1999-2004. Za jego kadencji naszej reprezentacji udało się wywalczyć awans do hokejowej elity. W sezonie 2006/2007 wrócił do zespołu z Nowego Targu z którym wywalczył tytuł Mistrza Polski. W październiku 2007 podał się do dymisji z powodu złego stanu zdrowia. Od września 2008 zajmował on stanowisko Kierownika Wydziału Szkolenia PZHL.

Tą samą uchwałą Polskiego Związku Hokeja na Lodzie nie tylko wybrano nowego trenera, ale przedłużono polskim klubom ostateczny termin składania wniosków licencyjnych do 15 sierpnia.

Ogłoszono też nowy konkurs. Tym razem na osierocone stanowisko Kierownika Wydziału Szkolenia PZHL. Oto wymagania stawiane przed kandydatami:
- wyższe wykształcenie,
- posiadanie minimum I klasy trenerskiej
- pięcio letni staż trenerski w klubach hokejowych
- znajomość co najmniej jednego zachodnioeuropejskiego języka obcego (preferowany język angielski i niemiecki)
Ponadto kandydaci są proszeni o przedłożenie projektu organizacji oraz rocznego i wieloletniego programu pracy Wydziału Wyszkolenia PZHL oraz o złożenie zobowiązania do ustawicznego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Termin składania dokumentów wyznaczono na 15 sierpnia 2009.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/PZHL

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×