NHL. Ruszyła rywalizacja o Puchar Stanleya. Pierwszy mecz finału dla Dallas Stars

Hokeiści Dallas Stars pokonali Tampa Bay Lightning 4:1 i prowadzą 1-0 w rywalizacji o Puchar Stanleya w sezonie 2019/2020. Z powodu pandemii COVID-19 decydujące mecze odbywają się w Edmonton.

Rafał Smoliński
hokeiści Dallas Stars cieszą się z bramki Getty Images / Andy Devlin/NHLI / Na zdjęciu: hokeiści Dallas Stars cieszą się z bramki
Sobotni mecz miał kilku bohaterów. Z bardzo dobrej strony pokazał się bramkarz Dallas Stars, Anton Chudobin, który obronił 35 z 36 strzałów. Znakomicie spisał się zwłaszcza w trzeciej tercji, gdy odbił aż 22 uderzenia graczy Tampa Bay Lightning.

Golkipera "Gwiazd" wsparli koledzy z lodu. Pierwszą bramkę już w 6. minucie zdobył obrońca Joel Hanley. Po siedmiu minutach było jednak 1:1, a wyrównujące trafienie uzyskał Yanni Gourde. Takim wynikiem zakończyła się premierowa odsłona.

Dla losów spotkania kluczowa okazała się druga tercja. Najpierw na 2:1 strzelił Jamie Oleksiak (33. minuta), a pod koniec tej części meczu na 3:1 podwyższył Joel Kiviranta. "Błyskawice" atakowały w trzeciej tercji, ale świetnie bronił Chudobin. Nie powiódł się nawet manewr ze ściągnięciem bramkarza i wprowadzeniem na lód dodatkowego zawodnika. Na 4:1 trafił wtedy Jason Dickinson.

Dallas prowadzi z Tampa Bay 1-0 w serii do czterech zwycięstw. Kolejny mecz odbędzie się już w nocy z poniedziałku na wtorek. Triumfator Puchar Stanleya zostanie wyłoniony najpóźniej w ostatni dzień września.