Dwa gole w 24 sekundy. Polki wykonały kolejny krok

Hokejowa reprezentacja Polski kobiet wygrała drugi mecz w mistrzostwach świata dywizji 1B rozgrywanych na lodowisku Jantor w Katowicach. Tym razem Biało-Czerwone pokonały Słowenki 4:0.

Rafał Smoliński
Polki cieszą się z gola PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Polki cieszą się z gola
W sobotę Polki zainaugurowały katowicki turniej zwycięstwem nad zespołem Kazachstanu 3:1 (więcej tutaj). W niedzielę dołożyły drugą wygraną i pokazały, że chcą walczyć o awans na zaplecze elity. Tym razem nasze hokeistki okazały się lepsze od Słowenek 4:0.

Na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 31. minuty. Zdobyła ją Wiktoria Sikorska. Po zaledwie 24 sekundach było już 2:0, bo gola strzeliła Ewelina Czarnecka. Kolejne trafienia miały miejsce w trzeciej tercji. Najpierw bramkę zdobyła Ida Talanda (43. minuta), a następnie wynik spotkania ustaliła Wiktoria Dziwok (58. minuta).

Biało-Czerwone miały wyraźną przewagę w strzałach (57-20). Martyna Sass nie dała się pokonać i zachowała czyste konto. Polki wygrały drugi mecz w regulaminowym czasie gry i mają na koncie sześć punktów po dwóch kolejkach.

W sobotę z drugiego zwycięstwa cieszyły się również faworyzowane Chinki. Wzmocniona naturalizowanymi Amerykankami i Kanadyjkami reprezentacja Państwa Środka pokonała Włoszki 6:3. Drugiej porażki doznała natomiast drużyna Korei Południowej. Tym razem ich pogromczyniami okazały się Kazaszki (5:1).

Awans do dywizji 1A wywalczy triumfator katowickiego turnieju. Niedziela będzie dniem wolnym. W poniedziałek Polki zmierzą się o godz. 20:00 z Koreankami. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Polska - Słowenia 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
1:0 - Sikorska (Łąpieś, Wieczorek) 31'
2:0 - Czarnecka (Zielińska, Późniewska) 31'
3:0 - Talanda (Sikorska) 43'
4:0 - Dziwok (Strzelecka) 58'

Skład reprezentacji Polski: Sass - Chrapek, Zielińska; Późniewska, Onyschenko, Czarnecka - Gogoc, Sfora; Tomczok, Talanda, Dziwok - Korkuz, Strzelecka; Łąpieś, Wieczorek, Sikorska - Wcisło, Wójcik; Łaskawska, Łapińska, Brzezińska. Trener: Zbigniew Wróbel.