Ice racing: Debiut Kamila Janury

W sobotę (21 stycznia) rozegrana została I runda Indywidualnych Mistrzostw Czech. Na torze w Opatovicach nad Łabem bezkonkurencyjny był Jan Klatovsky. Jedenaste miejsce zajął debiutujący w iceracingowych zmaganiach Kamil Janura.

Mateusz Kozanecki
Ice speedway Materiały prasowe / Anatolij Ermolenko / Ice speedway

Uczestnik cyklu Grand Prix bez większych problemów pokonał wszystkich rywali w rundzie zasadniczej, a następnie zwyciężył także w półfinale i finale. Pecha miał Lukas Hutla, który miał spore szanse na zajęcie drugiego miejsca, jednakże w decydującym starciu został wykluczony.

Debiut na iceracingowych torach zaliczył Kamil Janura. Reprezentant Polski wywalczył dwa punkty i został sklasyfikowany na jedenastej pozycji. Niżej znalazł się David Lizak, który startował już w poprzednich sezonach.

Kolejna runda odbędzie się w niedzielę (22 stycznia) na torze w Koprivnicach. Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 13.00. Mistrzem Czech zostanie ten zawodnik, który zgromadzi w trzech turniejach największą liczbę punktów.