Dwie polskie łuczniczki wciąż walczą o medale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Alberga/World Archery  / Na zdjęciu: Natalia Leśniak
Getty Images / Dean Alberga/World Archery / Na zdjęciu: Natalia Leśniak
zdjęcie autora artykułu

Dwie z trzech polskich łuczniczek we wtorek podczas Igrzysk Europejskich wywalczyły awans do 1/8 finału. Magdalena Śmiałkowska i Natalia Leśniak wciąż mogą marzyć o złocie. Natomiast Wioleta Myszor pożegnała się z turniejem.

Po słabym poniedziałku w wykonaniu polskich łuczników, gdzie wszyscy nasi reprezentanci szybko pożegnali się z marzeniami o medalu Igrzysk Europejskich, we wtorek mieliśmy nadzieję na lepszy wynik Polek.

Do rywalizacji stanęły trzy zawodniczki. Jako pierwsza swój pojedynek stoczyła Wioleta Myszor. Polka 1:7 przegrała z Holenderką Gaby Schloesser (Holandia) i odpadła z turnieju.

Lepiej powiodło się Magdalenie Śmiałkowskiej. Polka pokonała Dunkę Nannę Jakobsen 6:4. W kolejnej rundzie nasza reprezentantka 6:0 zwyciężyła z Rumunką Alexandrą Mircą.

Z kolei Natalia Leśniak w swoim pierwszym boju pokonała Estonkę Reenę Parnat 6:2, a w drugim Michelle Kroppen 6:5.

W potyczkach o ćwierćfinał Śmiałkowska w środę zmierzy się z Włoszką Tatianą Andreoli, a Leśniak z inną zawodniczką z tego kraju Chiarą Rebagliati.

Wyniki Polek w 1/32 finału: Gaby Schloesser (Holandia) - Wioleta Myszor (Polska) 7:1 Nanna Jakobsen (Dania) - Magdalena Śmiałkowska (Polska) 4:6 Reena Parnat (Estonia) - Natalia Leśniak (Polska) 2:6

Wyniki Polek w 1/16 finału: Alexandra Mirca (Rumunia) - Magdalena Śmiałkowska (Polska) 0:6 Michelle Kroppen (Niemcy) - Natalia Leśniak (Polska) 5:6.

Czytaj także: Polak bez medalu. Zadecydował werdykt sędziowski Awans Polaków. Zobacz klasyfikację medalową Igrzysk Europejskich

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #2. Prime time Natalii Kaczmarek. "Chcę to wykorzystać"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty