Imponujące nagrody dla polskich medalistów. Tak uhonorowano sportowców Igrzysk Europejskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Nowak / Medaliści Igrzysk Europejskich zostali nagrodzeni
PAP / Piotr Nowak / Medaliści Igrzysk Europejskich zostali nagrodzeni
zdjęcie autora artykułu

W Centrum Olimpijskim PKOl wyróżnieni zostali medaliści zakończonych w niedzielę Igrzysk Europejskich. Polscy sportowcy otrzymali od PKOl pamiątkowe odznaczenia i stypendia, ale także samochody i zegarki.

W tym artykule dowiesz się o:

Za nami Igrzyska Europejskie, w których Polska zajęła 6. miejsce w klasyfikacji medalowej. Biało-Czerwoni łącznie zdobyli 50 medali - 13 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych (tu sprawdzisz pełną tabelę ->>). Osiągnięcia polskich sportowców zostały dostrzeżone i wyróżnione w środę.

Podczas uroczystej gali podsumowano organizację III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Punktem kulminacyjnym było docenienie tych, którzy dla Polski zdobyli medale. Oprócz stypendiów, każdy z zawodników otrzymał od PKOl w użytkowanie na rok samochód marki Suzuki, a ci, którzy sięgnęli po "krążki" z najcenniejszego kruszcu otrzymali dodatkowo zegarki firmy Ball.

To jednak nie wszystko. Okazało się bowiem, że najmłodszy z medalistów, Marek Pokwap, który dwukrotnie zajął 3. miejsce w teqballu (raz indywidualnie, raz wspólnie z Adrianem Duszakiem), nie posiada prawa jazdy. Wobec tego zostanie mu ufundowany kurs, a następnie po pozytywnym przebrnięciu przez egzamin, on także otrzyma pojazd na roczne użytkowanie.

Radosław Piesiewicz, prezes PKOl. Fot. materiały prasowe/PKOl
Radosław Piesiewicz, prezes PKOl. Fot. materiały prasowe/PKOl

W gali w Centrum Olimpijskim uczestniczyli prezes PKOl Radosław Piesiewicz oraz Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk. - Jako minister sportu i turystki gwarantuję, że wszystkie medale Igrzysk Europejskich będą przez nas potraktowane jak medale mistrzostw Europy, więc wszyscy otrzymacie stypendia i nagrody z ministerstwa sportu - cytuje członka rządu serwis olimpijski.pl.

W tym miejscu należy podkreślić, że to pierwsza tego typu sytuacja, by medaliści IE otrzymali nagrody rzeczowe. Do tej pory na szczególne wyróżnienia mogli liczyć jedynie medaliści igrzysk olimpijskich.

Zobacz także: Zakończyły się Igrzyska Europejskie w Krakowie

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #3. Mistrzyni z przypadku. Anita Włodarczyk odsłania kulisy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty