Letnie igrzyska olimpijskie u nas? Polacy zabrali głos

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Kibice reprezentacji Polski
Materiały prasowe / Kibice reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Ponad połowa Polaków popiera starania o organizację igrzysk olimpijskich w naszym kraju. Tylko 25 proc. ankietowanych odpowiedziało: "raczej nie" lub "zdecydowanie nie".

Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna w dniach 30 czerwca - 3 lipca przeprowadził dla Grupy Wirtualna Polska sondaż na temat Igrzysk Europejskich - Kraków 2023, a także poparcia dla organizacji letnich igrzysk olimpijskich w Polsce.

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie liczącej 1093 osób.

Na pytanie: "Czy popierasz starania Polski, żeby w naszym kraju odbyły się Igrzyska Olimpijskie?" 52 proc. badanych było na "tak" - w tym 19 proc. "zdecydowanie tak" i 33 proc. "raczej tak".

25 proc. ankietowanych opowiedziało się przeciwko organizacji IO w kraju nad Wisłą - odpowiedzi: "raczej nie" i "zdecydowanie nie". Z kolei 23 proc. respondentów zaznaczyło opcję: "trudno powiedzieć".

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #2. Prime time Natalii Kaczmarek. "Chcę to wykorzystać"

65 proc. badanych przyznało, że wiedziało, iż w Polsce w tym roku odbyły się Igrzyska Europejskie 2023. 31 proc. Polaków oglądało jakiekolwiek wydarzenie z tej imprezy sportowej.

- W grę wchodzą dwie daty, jeśli chodzi o letnie igrzyska (w Polsce - przyp. red.): 2036 oraz 2044 rok. To też kwestia decyzji politycznej, która zostanie podjęta. Ja jednak rekomenduję, byśmy starali się o to starali jak najszybciej. Trzeba wziąć pod uwagę to, że pierwsza aplikacja często nie kończy się sukcesem i powinniśmy być przygotowani na obie daty - zapowiedział minister sportu Kamil Bortniczuk na konferencji prasowej w Krakowie, podsumowującej Igrzyska Europejskie 2023 (więcej TUTAJ).

Zobacz: Jasna deklaracja. Bortniczuk mówi, co musiałoby się stać, by zaakceptował powrót Rosji i Białorusi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty