Zloto dla Włoszek w drużynowym florecie podczas igrzysk europejskich

Zakończyły się zmagania drużynowe florecistek. Złoto Igrzysk Europejskich wywalczyła reprezentacja Włoch, która w finale pokonała Francuzki.

Michał Piegza
Pojedynki w florecie zawsze przynoszą sporo emocji WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Pojedynki w florecie zawsze przynoszą sporo emocji.
Włosi mogą się cieszyć z kolejnego złotego medalu podczas Igrzysk Europejskich. W finale floretu drużynowego kobiet zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego pokonały Francuzki 45:40.

Brązowy medal wywalczyły Niemki, które w boju o 3. miejsce wygrały z Węgierkami.

Polki, które w pierwszym meczu turnieju przegrały ze wspomnianymi Niemkami, ostatecznie zajęły 5. miejsce.