Wtedy będzie decyzja ws. występu Rosjan. Zdradził to na spotkaniu z Putinem

Rosyjski minister sportu gościł ostatnio na spotkaniu z Władimirem Putinem. Przedstawił dyktatorowi najnowsze ustalenia ws. startu Rosjan na przyszłorocznych igrzyskach.


Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Władimir Putin Getty Images / Probst/ullstein bild / Na zdjęciu: Władimir Putin
Międzynarodowy Komitet Olimpijski chce dopuszczenia sportowców z Rosji i Białorusi do igrzysk w Paryżu. Sprzeciwia się temu ponad 30 krajów, w tym Polska, USA, Wielka Brytania czy Japonia.

Szef komitetu Thomas Bach przyznał w jednym z wywiadów, że igrzyska i ich organ zarządzający nie mogą być arbitrami w globalnych sporach politycznych.

Bach mówił ponadto, że rodzina olimpijska powinna trzymać się z dala od polityki, w przeciwnym razie straci moc jednoczącą narody.

Tymczasem rosyjski minister sportu Oleg Matycin gościł ostatnio na spotkaniu z Władimirem Putinem. Przedstawił mu najnowsze ustalenia ws. startu Rosjan na igrzyskach.

- Decyzja w sprawie zostanie podjęta nie wcześniej niż 26 lipca 2023 roku. Jeśli Rosjanie zostaną dopuszczeni, będzie mogło wystartować około 180 sportowców - mówił.

Igrzyska olimpijskie odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia 2024.

Bestialska i nieuzasadniona inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego 2022 roku. Od tamtej pory życie straciło już kilkuset ukraińskich sportowców. Każdego dnia giną tam nie tylko żołnierze, ale i cywile, w tym kobiety i dzieci.

Czytaj także:
Przywrócili Rosjan do startów. Kolejna federacja się ugięła
Rosjanin pozwał władze Wielkiej Brytanii. Jest reakcja Londynu

ZOBACZ WIDEO: Zrobiła to! Jechała rowerem nad przerażającymi przepaściami
Czy Rosjanie i Białorusini powinni zostać wykluczeni ze wszystkich imprez międzynarodowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×