Polska gospodarzem wielkiej imprezy? "Już dzisiaj jestem pewny"

Polska regularnie organizuje wielkie sportowe imprezy. W naszym kraju odbywają się mistrzostwa świata czy Europy w wielu dyscyplinach. To jednak nie koniec planów. O nich w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" opowiedział minister sportu Kamil Bortniczuk.


Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kamil Bortniczuk WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Kamil Bortniczuk
Z roku na rok poprawia się sportowa infrastruktura w Polsce. Powstają nowoczesne stadiony, hale czy obiekty do mniej popularnych dyscyplin. Nasz kraj organizuje najważniejsze sportowe imprezy. Dla przykładu, w tym roku w Małopolsce rozegrano trzecią edycję Igrzysk Europejskich.

To jednak nie koniec planów rządzących. Minister sportu Kamil Bortniczuk nie ukrywa, że Polska marzy o organizacji letnich igrzysk olimpijskich. Pod uwagę brane są lata 2036 i 2044. Ta druga data byłaby nawiązaniem do setnej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

- Jestem pewien, że mamy już takie możliwości, a za 13 lat będą one jeszcze większe - powiedział Bortniczuk na pytanie dotyczące tego, czy Polskę stać na organizację igrzysk olimpijskich.

Decyzja o tym, kto zostanie gospodarzem igrzysk w 2036 roku, zapadnie za trzy lata. Kompletna aplikacja ze wskazaniem miasta kandydata i obiektów sportowych musi być gotowa do 2025 roku. Igrzyska miałyby się odbyć w Warszawie.

- Niezależnie od tego, ja już dzisiaj jestem pewny, że Polska jest w stanie zorganizować igrzyska olimpijskie - dodał Bortniczuk.

Znani są już gospodarze trzech kolejnych igrzysk olimpijskich. W 2024 roku najlepszych sportowców globu gościć będzie Paryż, cztery lata później igrzyska odbędą się w Los Angeles, a w 2032 roku w australijskim Brisbane.

Czytaj także:
Nawet trener nie wiedział, o co chodzi. To był kluczowy moment meczu [WIDEO]
Radość ekspertów nie do opisania po wyczynie Polek

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×