Morawiecki ogłosił oficjalną decyzję. Będzie wielka impreza w Polsce

- Siatkówka jest naszym sportem narodowym, a nasz kraj jest domem tej dyscypliny. Mogę dzisiaj oficjalnie ogłosić, że mistrzostwa świata w siatkówce w 2027 roku odbędą się w Polsce - ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Puka
Mateusz Puka
Mateusz Morawiecki Getty Images / Mateusz Morawiecki
Znakomita postawa naszych siatkarzy sprawiła, że władze FIVB nie wahały się zbyt długo i po raz kolejny postanowiły, by najważniejsza impreza siatkarska na świecie odbyła się w naszym kraju.

- To znakomita wiadomość dla wszystkich kibiców sportu w Polsce. Zawdzięczamy to głównie znakomitej postawie naszych siatkarzy i siatkarzy - dodał Morawiecki.

Wpływ na taką decyzję światowej federacji miały przede wszystkim znakomite wyniki polskiej reprezentacji, która niedawno zdobyła tytuł mistrzów Europy, ale także bardzo dobre doświadczenia z organizacji w naszym kraju poprzednich imprez najwyższej rangi.

- Jestem szczęściarzem, bo nie dość, że robię to, co kocham, to dodatkowo żyję w czasach, gdy polska siatkówka jest na szczycie, a my jesteśmy doceniani. W imieniu drużyny mogę zadeklarować, że zrobimy wszystko, by w 2027 roku przed własną publicznością sięgnąć po złote medale - odparł obecny na konferencji prasowej, kapitan reprezentacji, Bartosz Kurek.

To już kolejny raz, gdy Polska zorganizuje tę imprezę. Mistrzostwa świata w siatkówce odbywały się już w naszym kraju w 2014 i 2022 roku.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką. Jedziemy na IO! Zobacz kulisy wielkiego meczu
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×