Jest decyzja ws. nowych dyscyplin na igrzyskach olimpijskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: rywalizacja podczas meczu squasha
Getty Images / Na zdjęciu: rywalizacja podczas meczu squasha
zdjęcie autora artykułu

W 2028 roku na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles zobaczymy aż sześć nowych dyscyplin. Wśród nich znajdziemy m.in. futbol flagowy, na który mocno naciskali Amerykanie.

W tym artykule dowiesz się o:

Softball/baseball, krykiet, lacrosse, squash, futbol flagowy oraz wioślarstwo morskie - te dyscypliny decyzją MKOl (Międzynarodowy Komitet Olimpijski) zostały dołączone do programu igrzysk olimpijskich w Los Angeles, które odbędą się w 2028 roku. Ponadto nadal będzie rozgrywana rywalizacja wśród ciężarowców oraz w pięcioboju nowoczesnym, lecz ze zmianą jednej z konkurencji. Jazdę konno zastąpi tor przeszkód.

Oczywiście w przypadku softballu/baseballu trudno mówić o nowościach, ponieważ te konkurencje były rozgrywane podczas igrzysk w Tokio. W przyszłym roku w Paryżu ich jednak nie będzie, a powrót rywalizacji w Los Angeles nie może dziwić.

Niedawno MKOl potwierdził, że do programu igrzysk oprócz stałych dyscyplin będzie dokładał kilka zaproponowanych przez organizatorów. Stąd też w Los Angeles ujrzymy baseballistów, softballistki, ale także choćby rywalizację w futbolu flagowym. To odmiana futbolu amerykańskiego.

Interesujący jest fakt, że wreszcie do programu igrzysk dołącza squash. Z roku na rok popularność tej dyscypliny wzrasta, lecz trzeba było trochę poczekać aż MKOl się do niej przekona.

Uwagę może przykuwać także wioślarstwo morskie. Tutaj zmagania toczyć będą się w jedynkach kobiet i mężczyzn oraz mikstach.

Czytaj także: Polak poprowadził Niemców do sukcesu. Po jego słowach złapiecie się za głowy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Polka zrobiła furorę w Monachium. Co za pokaz!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty