Wycofali się z zawodów. Wszystko przez zakaz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Zhizhao Wu / Na zdjęciu: Flaga Korei Północnej podczas Igrzysk Azjatyckich
Getty Images / Zhizhao Wu / Na zdjęciu: Flaga Korei Północnej podczas Igrzysk Azjatyckich
zdjęcie autora artykułu

Korea Północna wycofała swoją reprezentację z Paraigrzysk Azjatyckich. Wszystko przez to, że Azjatycki Komitet Paraolimpijski zastosował się do rekomendacji WADA.

W tym artykule dowiesz się o:

Korea Północna nie wystąpi na Paraigrzyskach Azjatyckich, które odbywają się w chińskim Hangzhou. A to wszystko przez różne podejścia do naruszeń przepisów przez kraj rządzony przez Kim Dzong Una ze strony azjatyckich federacji.

W październiku 2021 roku Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) ogłosiła, że Północnokoreańska Agencja Antydopingowa nie wypełniała należycie swoich zadań i znaleziono "niezgodności". Sankcją za to jest brak możliwości występów pod własną flagą. Różne federacje miały do tej sprawy jednak inne podejście.

Rada Olimpijska Azji zignorowała polecenie wada i na zwykłych Igrzyskach Azjatyckich sportowcy z KRLD wystąpili pod własną. Z kolei Azjatycki Komitet Paraolimpijski zdecydował się zastosować do rekomendacji WADA. W odpowiedzi na to kraj wycofał swoją reprezentację z Paraigrzysk.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor futbolu pokazał klasę. Tak zachował się po porażce

Wieści te potwierdził rzecznik APC - Azjatycki Komitet Paraolimpijski podjął tę decyzję zgodnie z zaleceniami WADA. (...) Jest nam przykro, że ci sportowcy nie pojawią się w Hangzhou, ale Azjatycki Komitet Olimpijski jest sygnatariuszem WADA i musi wcielać w życie ich zarządzenia - powiedział cytowany przez Korea JoongAng Daily.

Jak dowiedział się serwis insidethegames.com, Korea Północna zgodziła się otworzyć kraj na inspekcję ze strony WADA, by poprawić swoją sytuację. Co ciekawe, WADA zapowiedziała, że wyciągnie konsekwencję ze strony Rady Olimpijskiej Azji, która wcześniej wywiesiła flagę Korei Północnej na Igrzyskach Azjatyckich.

Czytaj więcej: Masowe zwolnienia z TVP? "Zhańbili zawód dziennikarzy". Jedna redakcja się uchroni?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty