Macron chce rozejmu na czas igrzysk. Jest odpowiedź z Rosji

Emmanuel Macron zaapelował o spokój na świecie na czas trwania igrzysk olimpijskich w Paryżu. Na tą prośbę zareagował już Dmitrij Pieskow, sekretarz prasowy Władimira Putina. Odpowiedź ta nie zadowoli prezydenta Francji.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Emmanuel Macron / Dimitrij Pieskow Getty Images / Claudio Reis / Contributor / Emmanuel Macron / Dimitrij Pieskow
Od lutego 2022 roku trwa wojna w Ukrainie. Rosja w brutalny sposób zaatakowała naszego wschodniego sąsiada i nic nie wskazuje na to, by miało to ulec zmianie.

Z niepokojem na sytuację na świecie spogląda prezydenta Francji, Emmanuel Macron. Głowa państwa zaapelowała o ustanie wszelkich działań wojennych przynajmniej na czas igrzysk olimpijskich (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

- Chcemy pracować na rzecz "rozejmu olimpijskiego". Myślę, że jest na to szansa. Aby ją wykorzystać, postaram się zaangażować wielu naszych partnerów - zadeklarował prezydent Francji, którego cytuje BFMTV.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor NBA nie przestaje zadziwiać. Jak on to trafił?

Spekuluje się, że Macron miałby poprosić o pomoc prezydenta Chin, Xi Jinpinga. Nie jest także tajemnicą, że przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej potrafi wpłynąć na Władimira Putina.

Na słowa prezydenta Francji zareagowano już w Rosji. W tej sprawie wypowiedział się Dimitrij Pieskow, sekretarz prasowy Władimira Putina. Odpowiedź ta nie spodoba się zarówno Macronowi, jak i wszystkim tym, którym zależy na pokoju na świecie.

- Do tej pory nikt nie podjął żadnych oficjalnych kroków w tym zakresie. Zarówno prezydent, jak i nasi wojskowi zwrócili uwagę na fakt, że z reguły reżim kijowski wykorzystuje takie inicjatywy, próbując się przegrupować, dozbroić i tak dalej. To oczywiście komplikuje proces rozpatrywania takich inicjatyw - powiedział Pieskow, cytowany przez sports.ru.

Przypomnijmy, że igrzyska olimpijskie w Paryżu będą trwać w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.

Zobacz także:
Polacy ją uwielbiali. Kompletnie odcięła się od mediów

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×