KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Igrzyska olimpijskie. Organizatorzy mają problem. Pierwsi sponsorzy chcą się wycofać

Pierwsze firmy zadeklarowały, że nie przedłużą umowy sponsorskiej z organizatorami igrzysk olimpijskich w Japonii. Związane jest to między innymi ze stratami poniesionymi w obliczu pandemii koronawirusa.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
logo IO w Tokio Getty Images / Alessandro Di Ciommo/NurPhoto / Na zdjęciu: logo IO w Tokio

Jak podaje polskieradio24.pl, stacja NHK przeprowadziła ankietę wśród 78 firm, które miały sponsorować letnie igrzyska olimpijskie 2020. Udało się uzyskać 57 odpowiedzi. Wnioski są niepokojące - wskazują na to, że kilka podmiotów może zrezygnować z wyłożenia pieniędzy na organizację igrzysk w 2021 roku.

68 proc. badanych firm przekazało, że ich sytuacja uległa pogorszeniu ze względu na koronawirusa. Ponadto podkreślano, że pandemia wymusiła cięcia wydatków. 65 proc. firm nie zadeklarowało póki co, czy przedłuży umowę sponsorską. Co istotne, 14 proc. wie już, że na pewno tego nie zrobi.

Odpowiedzi uzyskane w ankiecie wskazują na to, że firmy zainteresowane sponsorowaniem igrzysk twierdzą, iż organizacja takiej imprezy bez kibiców ma dla nich taką samą wartość jak jej odwołanie.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazy

Ponadto firmy podkreślały, że na razie nie mogą podać ostatecznej decyzji w sprawie tego, czy wesprą igrzyska olimpijskie, bo renegocjacje umów z organizatorami tego wydarzenia jeszcze się nie zaczęły. 

Trzeba przyznać, że osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie igrzysk olimpijskich stoją przed sporym wyzwaniem. Jeżeli z wcześniej deklarowanego wsparcia wycofa się znaczna część firm, to trzeba będzie szukać oszczędności. 

Przypomnijmy, że igrzyska w Japonii odbywać się będą od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku.

Czytaj także:
- Tak zaczęła się piękna przygoda Polaków na Euro 2016. Minęły 4 lata od bramki Arkadiusza Milika (wideo)

- Znamy datę siódmej gali. Padły nazwiska pierwszych uczestników 

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Nadchodzi czas nieprzychylnych decyzji dla sportu. Pieniądze są ważne w każdej gałęzi życia i działania. W Polsce też nie jest łatwo.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×