Tak zareagował Andrzej Duda na sukces Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki odpalił prawdziwą bombę i zdobył brązowy medal olimpijski na skoczni normalnej w Chinach. Tak na jego sukces zareagował będący na miejscu prezydent RP Andrzej Duda.


Dawid Borek
Dawid Borek
Andrzej Duda Materiały prasowe / prezydent.pl / Na zdjęciu: Andrzej Duda
"Dawid Kubacki brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Pekinie. Gratulujemy!" - napisał na Twitterze Andrzej Duda kilka chwil po tym, jak Dawid Kubacki odebrał nagrodę za zajęcie 3. miejsca w konkursie na skoczni normalnej na IO.

Nie zabrakło też wspólnego zdjęcia prezydenta RP z brązowym medalistą olimpijskim. Andrzej Duda mógł osobiście pogratulować polskiemu skoczkowi wielkiego sukcesu, bo przebywa w Chinach.

Swój pobyt w stolicy Chin rozpoczął od udziału w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich, w niedzielę zjawił się natomiast na konkursie skoków narciarskich. Miał co podziwiać, wszak Polacy spisali się nad wyraz dobrze.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus wpływa na igrzyska. Tracimy przez to szanse na sukces

Nikt przecież nie spodziewał się medalu olimpijskiego, tymczasem Dawid Kubacki zdobył brąz, a Kamil Stoch uplasował się na 6. pozycji. Piotr Żyła był 21., a Stefan Hula 26.

Teraz czas na konkurs indywidualny na dużej skoczni, który odbędzie się w sobotę 12 lutego o 12:00 czasu polskiego. Transmisja w TVP 1, Eurosporcie 1 oraz na WP Pilot.

Zobacz też:
Kubackiemu łamał się głos, a tu taka niespodzianka! Był w wyraźnym szoku
Nie przesłyszeliśmy się. Na koniec transmisji wbił szpilkę TVN

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×