Pekin 2022. Wielki Norweg znów złoty!

Johannes Hoesflot Klaebo z kolejnym złotym medalem igrzysk olimpijskich. Norweg triumfował tym razem w sprincie techniką dowolną.

PS
Johannes Klaebo PAP/EPA / Kimimasa Mayama / Na zdjęciu: Johannes Klaebo
Johannes Hoesflot Klaebo był wielkim faworytem Norwegów do medali na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Cztery lata temu, w Pjongczanu, wywalczył trzy złote krążki. Teraz, w Chinach, dołożył czwarty - w sprincie techniką dowolną.

Norweg w finale pokonał Włocha, Federico Pellegrino. Obaj we wtorek rywalizowali dwa razy. Najpierw w półfinale lepszy okazał się Pellegrino, ale w finale Klaebo potwierdził wielką klasę. Wyprzedził rywala o 0,26 setnych sekundy. Brąz zdobył przedstawiciel Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Aleksandr Tierientjew.

W sprincie stylem dowolnym startowało dwóch reprezentantów Polski. Kamil Bury odpadł w kwalifikacjach, a Maciej Staręga ambitnie walczył w ćwierćfinale, ale zabrakło mu sił do awansu (WIĘCEJ).

Wyniki sprintu mężczyzn techniką dowolną:

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia 2:58,06
2. Federico Pellegrino Włochy 2:58,32
3. Aleksandr Tierientjew ROC 2:59,37

Czytaj także: Rywalka Gąsienicy-Daniel przeszła pilną operację. Przekazała wieści ze szpitala ZOBACZ WIDEO: Nikt nie zna dużej skoczni olimpijskiej. Polacy mogą znów zaskoczyć?

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×