Polak zapłacił za ambitny początek. Nie awansował dalej

18-letni Michał Niewiński ambitnie rozpoczął swój ćwierćfinał na 1500 metrów w short tracku podczas igrzysk olimpijskich. Biało-Czerwony pobił rekord Polski, ale nie awansował do dalszej fazy zmagań.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
 Michał Niewiński Getty Images / Soccrates / Na zdjęciu: Michał Niewiński
Od ćwierćfinałów rozpoczęła się rywalizacja na 1500 metrów w short tracku podczas igrzysk olimpijskich Pekin2022. Wśród 24 zawodników znalazł się jeden Biało-Czerwony: Michał Niewiński.

Polak wystartował już w pierwszym ćwierćfinale. Bieg rozpoczął się od falstartu i start został powtórzony. Po słabym początku Niewiński przesunął się na prowadzenie i trzymał się z przodu przez długi czas.

Biało-Czerwony jednak systematycznie spadał i na pięć okrążeń przed końcem był ostatni. 18-letni Niewiński nie wytrzymał tempa pozostałej piątki i odpadł. Dojechał na ostatnim miejscu i wiemy już, że nie znajdzie się w półfinale. Zwycięzca biegu Shaolin Sandor Liu pobił rekord olimpijski.

Start Niewiński zaliczy do udanych, bowiem o 2 sekundy pobił rekord Polski. Czas Polaka to 2:12,852.

Jeszcze w środę w short tracku zostaną rozegrane dwie konkurencje z udziałem Polek: sztafeta pań oraz 1000 metrów.

Czytaj więcej:
Po ceremonii otwarcia mówił o nim cały świat. Samoańczyk pisze historię igrzysk
Wciąż gorąco w świecie skoków. Legendarny trener stanął w obronie Polki

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z igrzysk". Ojciec Stocha nie krył radości. "Proszę tylko zapytać dziennikarzy, ilu stawiało na Polaków"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×