KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

"Porozmawiam z prezesem Tajnerem". Ależ zamieszanie w polskiej kadrze!

- Mam tu dużo startów podczas igrzysk w Pekinie, inne dziewczyny mniej. Na pewno one będą chętne do takiego występu - ogłosiła w mediach Izabela Marcisz. Jest narastający konflikt w kadrze biegaczek?!

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Izabela Marcisz PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
"Iza Marcisz dość jasno deklaruje: biegnie 30 km w IO Pekin 2022 (i super!), za to nie chce biec team sprintu. "Mam tu dużo startów, inne dziewczyny mniej. Na pewno one będą chętne do takiego występu". Czyli Monika Skinder i kto?" - komentuje konflikt w naszej kadrze biegaczek narciarskich dziennikarz Michał Chmielewski.

"Trener Martin Bajcicak jasno zapowiada: nie będę składał broni ws. biegu Izy w teamach. Porozmawiam jeszcze z nią oraz z prezesem Apoloniuszem Tajnerem. To tu mamy największe szanse na wynik, a ona jest najmocniejsza" - dodaje korespondent TVP Sport na ZIO Pekin 2022 w kolejnym tweecie.

O napiętej relacji na linii Marcisz - Skinder w kuluarach słychać już od dawna. Wydaje się, że to jedna z głównych przyczyn, dla których biegaczki nie chcą (?) razem startować. I to nawet podczas zawodów rangi igrzysk olimpijskich.

ZOBACZ WIDEO: Policja zatrzymała ją na stoku. "Ktoś się poskarżył"

Chmielewski w relacji dla TVP Sport podkreślił, że każda z biegaczek ma swoje racje. - Staram się rozumieć i jedną i drugą. Monika z pewnością chciałby mieć mocne wsparcie, a Iza takim wsparciem jest. Z kolei bieg na 30 km dla Izy jest z pewnością priorytetowy. Ale ona byłaby najmocniejszym wsparciem tego duetu, który miałby szanse, być może, na finał olimpijski - podsumował ekspert.

Sprint drużynowy stylem klasycznym na ZIO Pekin 2022 zaplanowano w środę 16 lutego. Cztery dni później (20.02) odbędzie się bieg masowy stylem dowolnym kobiet na dystansie 30 km.

Zobacz:
Dobry występ sztafety w saneczkarstwie. Marcisz wśród trzydziestu najlepszych biegaczek. Tak minął czwartek w Pekinie
Izabela Marcisz przyjęła rady od Justyny Kowalczyk. "Stać mnie na duże bieganie"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×