Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Rozżaleni Polacy głośno apelują. "To jest naszą bolączką"

W saneczkarskiej sztafecie podczas igrzysk olimpijskich Pekin 2022 reprezentacja Polski zajęła ósme miejsce. W rozmowie z TVP Sport rozżaleni zawodnicy wskazali, że nie są w stanie zrobić postępu bez wybudowania toru.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
reprezentacja Polski w saneczkarstwie Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w saneczkarstwie
Ósme miejsce w stawce trzynastu drużyn należy uznać za sukces reprezentacji Polski. Biało-Czerwonych wyprzedzili zawodnicy z krajów, które na swoich terytoriach mają sztuczny tor lodowy. Mowa o Niemcach, Austriakach, Łotyszach, Rosji, Włochach, Kanadyjczykach i Amerykanach.

Za Polakami znaleźli się Rumuni, Czesi, Ukraińcy, Koreańczycy i Chińczycy. W tych dwóch ostatnich krajach również są tory lodowe, ale poziom zawodników jest niski. Dodajmy, że zdyskwalifikowani zostali Słowacy.

Po zajęciu ósmego miejsca Polacy mieli mieszane uczucia. To był ich maksymalny wynik, jaki mogli osiągnąć. Różnica do wyprzedzających ich saneczkarzy z USA wynosiła blisko 1,5 sekundy.

ZOBACZ WIDEO: Olimpijczycy obawiają się testów w Pekinie. "Odbija się to na organizmie"

Biało-Czerwoni cieszyli się z ósmego miejsca, za które dostaną dodatkowe pieniądze. Jednakże ambicje sportowe mają wyższe, lecz nie mogą ich zrealizować. Powód? Brak infrastruktury w Polsce.

- Nie ma co ukrywać, bez toru nie pójdziemy do przodu. Cały czas będziemy tą ósemkę pieścić. Nie ma szans na to, by pójść do przodu - powiedział rozżalony Mateusz Sochowicz w rozmowie z TVP Sport.

- Potwierdzamy swoją siłę i to, że mamy możliwość trenowania razem z Niemcami. Fajnie, że to się udaje. Jest mały niedosyt, bo różnica do krajów, które się ścigają o medale jest znacząca. Brak toru i większego sztabu szkoleniowego. Nad tym ubolewamy i to jest naszą bolączką - dodał Jakub Kowalewski.

Czytaj także:
Sinusoida polskich skoczków. Są jednak dwie dobre wiadomości!
Pekin 2022. Sensacyjny zwrot akcji! Chiny bez złota w skokach akrobatycznych

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • artysek1973 Zgłoś komentarz
  Ciekawe czy byli rozżaleni przed wyjazdem, skoro nie robią postępów po co pojechali???
  • yes Zgłoś komentarz
   Chcą toru saneczkowego w Polsce. W Eurosporcie mówiono, że Chińczycy wydali półtora miliarda dolarów na swój tor - za bardzo nie wierzę w tę kwotę, jednak to usłyszałem. Niech
   Czytaj całość
   korzystają z możliwości, które mają.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×