Pekin 2022. Szóste złoto Niemców na torze saneczkarsko-bobslejowym. Medale dla Australii i Holandii

Niemcy potwierdzili dominację na torze saneczkarsko-bobslejowym. Po złoty medal igrzysk olimpijskich w skeletonie sięgnęła Hannah Neise. Podium niespodziewanie uzupełniły reprezentantki Australii i Holandii.

Mateusz Kozanecki
Hannah Neise PAP/EPA / Na zdjęciu: Hannah Neise
Dobiegła końca rywalizacja w skeletonie kobiet. Na wynik składała się suma czasów z czterech przejazdów.

Zwyciężyła Hannah Neise, której największym dotychczasowym sukcesem była wygrana w mistrzostwach świata juniorów w 2021 roku.

21-letnia Niemka w swoim ostatnim ślizgu pojechała bezbłędnie i powiększyła przewagę nad rywalkami.

Niespodziewanie na podium pojawiły się reprezentantki Australii i Holandii. Jaclyn Narracott straciła do triumfatorki 0,62 s, natomiast Kimberley Bos 0,84 s.

Na własne życzenie miejsce na podium przegrała Tina Hermann. Niemka popełniała jednak błędy na trasie i została ostatecznie sklasyfikowana na czwartej pozycji. Dodajmy, że Polki w skeletonie nie startowały.