Pekin 2022. Wielki nieobecny. Oto wszystkie składy na konkurs drużynowy

11 reprezentacji wystąpi w poniedziałkowym konkursie na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022. W niedzielę trenerzy musieli podjąć trudne decyzje.


PS
Anze Lanisek Getty Images / DeFodi Images / Na zdjęciu: Anze Lanisek
30 skoczków wystąpiło w niedzielnych treningach na skoczni w Zhangjiakou. Część chciała po prostu popracować nad swoimi skokami przed poniedziałkową "drużynówką", część walczyła o miejsce w drużynie swojej reprezentacji.

Michal Doleżal nie miał większych wątpliwości. Paweł Wąsek, Piotr Żyła i Kamil Stoch byli pewniakami do czwórki. O ostatnie miejsce rywalizowali Dawid Kubacki i Stefan Hula. Ten pierwszy nie pozostawił złudzeń, był wyraźnie lepszy od starszego kolegi.

Trudniejszą decyzję do podjęcia miał trener Słoweńców, Robert Hrgota. Przed konkursem indywidualnym postawił na Cene Prevca, pomijając piątego skoczka Pucharu Świata, Anze Laniska.

W niedzielę Cene Prevc i Anze Lanisek walczyli o miejsce w drużynówce. Ten pierwszy wygrał dwa treningi i zapewnił sobie możliwość walki o medale wraz z kolegami. Słowenia jest mocnym kandydatem do złota. Brak Laniska to pokłosie kłopotu bogactwa. W każdym innym zespole najprawdopodobniej zmieściłby się w drużynie.

Stefan Horngacher desygnował do startu w treningach Stephana Leyhe i Piusa Paschke. Leyhe tym razem wygrał rywalizację i to on znalazł się w składzie na poniedziałkowe zawody. U Austriaków ponownie odpadł Daniel Tschofenig, a u Norwegów Robin Pedersen.

Składy wszystkich drużyn na konkurs drużynowy na igrzyskach olimpijskich:

Czytaj także: - Pekin 2022. Zwróciła się do Stocha. "Jesteś legendą"Zmiana na czele klasyfikacji medalowej igrzysk. Faworyci na prowadzeniu

ZOBACZ WIDEO: Wielkie słowa o Kamilu Stochu. "Nie wiem, czy doczekam kolejnego takiego skoczka"


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×