Polacy zawodzą na igrzyskach. Kibice wypominają ten wpis prezydentowi

Reprezentacja Polski zawodzi na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Biało-Czerwoni mają na koncie tylko jeden medal. Kibice znów zaczęli wypominać prezydentowi Andrzejowi Dudzie wpis sprzed lat.


PS
Andrzej Duda i Dawid Kubacki Twitter / Kancelaria Prezydenta / Andrzej Duda i Dawid Kubacki
Jeden medal, brąz Dawida Kubackiego, to całkowity dorobek reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Choć najważniejsza zimowa impreza czterolecia jeszcze nie dobiegła końca, już teraz możemy mówić o sporym zawodzie.

Szczególnie jeśli spojrzymy na niepokojący trend. W 2014 roku Biało-Czerwoni zdobyli sześć medali (11. miejsce w klasyfikacji), w 2018 roku zdobyli dwa krążki (20. lokata w klasyfikacji), a teraz mają tylko jeden medal i sklasyfikowani są w trzeciej dziesiątce.

To sprawia, że kibice znów wypominają wpis Andrzeja Dudy w mediach społecznościowych. Napisał go w 2013 roku, niespełna dwa lata przed objęciem urzędu prezydenta.

"Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa" - pisał wówczas Duda.

To było jeszcze przed igrzyskami, w których Polacy zdobyli sześć medali. Podczas dwóch kolejnych zimowych igrzysk - już podczas prezydenckiej kadencji Dudy - Biało-Czerwoni w sumie sięgnęli po trzy krążki (do niedzieli może się to jeszcze zmienić).

Kibice są pamiętliwi i przy okazji kolejnych niepowodzeń Polaków w Pekinie, wyciągają ten wpis na pierwszy plan.

"To które miejsce mamy w klasyfikacji medalowej igrzysk?" - pyta na Twitterze jeden z fanów, cytując wpis sprzed nieco ponad ośmiu lat.

Inni pytają, czy już można odnosić się do tego wpisu, czy należy poczekać na sukcesy Polaków w kolejnych dniach. Szanse Biało-Czerwonych na drugi medal w Pekinie są jednak niewielkie.

Igrzyska olimpijskie zakończą się w niedzielę, 20 lutego.

Czytaj także:
Niemiecki dziennikarz o zamieszaniu na igrzyskach. "To zaszło za daleko"
Pekin 2022. 0,009 sekundy zdecydowało o medalu!

ZOBACZ WIDEO: Świetne igrzyska w wykonaniu Stocha. "Do medalu mało brakowało"


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×