Janowicz i Rosolska nie sprawili niespodzianki. Już bez Polaków w padlu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Biuro Prasowe Kozerki Open / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz
Materiały prasowe / Biuro Prasowe Kozerki Open / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz
zdjęcie autora artykułu

Jerzy Janowicz i Aleksandra Rosolska zakończyli występ w turnieju miksta w padlu w Igrzyskach Europejskich 2023. Polacy nie sprawili niespodzianki i przegrali z Hiszpanami Davidem Galą i Marią Araceli Martinez.

W piątek Jerzy Janowicz i Aleksandra Rosolska walczyli o półfinał Igrzysk Europejskich, rozgrywanych w Krakowie i Małopolsce. Półfinalista Wimbledonu 2013 zamienił tenis na padel, który łączy elementy tenisa i squasha.

Polski mikst czekało bardzo trudne zadanie. Ich rywalami byli Maria Araceli Martinez i David Gala. Do niespodzianki nie doszło. Rozstawieni z numerem drugim Hiszpanie wygrali to spotkanie 6:3, 7:5.

W ciągu 66 minut Janowicz i Rosolska mieli dwa break pointy, ale żadnego nie zdołali wykorzystać. Martinez i Gala spożytkowali dwie z pięciu szans na przełamanie.

To już koniec występów Polaków w Igrzyskach Europejskich. Rywalizacja potrwa do niedzieli. Wtedy odbędą się mecze medalowe we wszystkich konkurencjach, czyli deblu mężczyzn i kobiet oraz w mikście.

ćwierćfinał miksta w padlu:

Maria Araceli Martinez (Hiszpania, 2) / David Gala (Hiszpania, 2) - Aleksandra Rosolska (Polska) / Jerzy Janowicz (Polska) 6:3, 7:5

Czytaj także: Włoch z kolejnym medalem w pistolecie. Znamy rozstrzygnięcia w mikście Niespodzianka w finale. Złoto i srebro dla Polski

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popisy córki gwiazdy tenisa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty