Putin chce zmian w finansowaniu sportowców. "To nie są wielkie pieniądze"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Popow / Na zdjęciu: Władimir Putin
Getty Images / Popow / Na zdjęciu: Władimir Putin
zdjęcie autora artykułu

Rosyjscy sportowcy powinni otrzymywać identyczne wypłaty jak uczestnicy igrzysk olimpijskich. To inicjatywa, z którą wyszedł Władimir Putin, prezydent Rosji, czyli kraju, który w bestialski sposób zaatakowała Ukrainę.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas gdy w Ukrainie trwa wojna wywołana przez Rosję, na której giną cywile i niewinni ludzie, Władimir Putin zwołał spotkanie z wicepremierem Dmitrijem Czernyszenką, na którym poruszył wątek... zmian w finansowaniu sportowców z Rosji.

Prezydent kraju podsunął pomysł, by identyczne wynagrodzenie, jakie otrzymują uczestnicy igrzysk olimpijskich, wpadało na konto pozostałych sportowców.

Skąd ta dyskusja? Władimir Putin uważa, że jego zadaniem jest zapewnienie wszystkim sportowcom godnych warunków do rozwoju.

- Dotyczy to również zachęt materialnych, nagród, grantów, porównywalnych z tym, co daliśmy naszym mistrzom, gdy osiągnęli wyniki na igrzyskach olimpijskich, na mistrzostwach świata id. - powiedział prezydent Rosji w rozmowie z portalem rsport.ria.ru.

Władimir Putin zaapelował również do Czernyszenki, by ten poczynił już pierwsze kroki w tym kierunku.

- Pomyślcie, proszę, skonsultujcie się z premierem, to nie są takie duże pieniądze, ale dla sportowców o najwyższych osiągnięciach to wciąż poważne wsparcie - dodawał Putin.

Pozostając w temacie igrzysk olimpijskich przypomnijmy, że MKOL nadal nie podjął decyzji dotyczącej obecności sportowców z Rosji i Białorusi na IO w Paryżu. Dodajmy, że te rozpoczną się 26 lipca 2024 roku.

Zobacz także: Sabalenka naśmiewa się z legendy Nie bał się tego powiedzieć o Bońku

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co oni wymyślili?! Zobacz, co robią ci koszykarze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)