"Wstydź się już teraz Panie Morawiecki". Nitras pokazał zdjęcie

Viktor Orban opublikował w mediach społecznościowych wspólne zdjęcie z byłym premierem naszego kraju. Natychmiast wychwycił to Sławomir Nitras, minister sportu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Sławomir Nitras PAP / Przemysław Piątkowski / Sławomir Nitras
"Te zdjęcia będą kiedyś tak wstydliwe jak zdjęcia z Quislingiem (faszystowski działacz polityczny urodzony w Oslo, były dwukrotny premier Norwegii - przyp. red.). Wstydź się już teraz panie Morawiecki" - napisał w mediach społecznościowych Sławomir Nitras.

Minister sportu w rządzie Donalda Tuska dodał do tych słów zrzut zdjęcia, jakie na Instastories opublikował premier Węgier, Viktor Orban.

I właśnie obok Orbana widać byłego premiera naszego kraju Mateusza Morawieckiego, którego Orban dodatkowo oznaczył w komentarzu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: dwa strzały i za każdym razem okno. Popis piłkarza z Ekstraklasy

Do spotkania obu doszło w Brukseli, gdzie na czwartek 1 lutego zaplanowano szczyt Unii Europejskiej. Głównym tematem będzie przekazanie Ukrainie 50 mld euro (17 mld euro w dotacjach i 33 mld w pożyczkach) do 2027 roku.

Orban jest postacią, która zdecydowanie jest przeciwko Ukrainie w czasie, gdy od lutego 2022 roku kraj ten jest bombardowany przez Rosjan.

Premier Węgier już w grudniu zablokował przesunięcie środków unijnych i pomoc dla Kijowa. Jego zdaniem Ukraina - pomimo wojny - stanowi poważny problem dla Europy.

Zobacz także: Sławomir Nitras wręczył stypendia. Wiadomo, komu Spadał z lawiną w Tatrach. "Nie mogłem ruszać nogami. Miałem dziurę w czaszce"

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×