300 tys. wyświetleń. Nagrano "wygibasy" prezydenta Dudy. Hit sieci

Nie jest tajemnicą, że Andrzej Duda uwielbia jazdę na nartach. Prezydent RP wziął udział w zakopiańskim Slalom Maratonie. Furorę w sieci robi nagranie jego rozgrzewki, którą opublikował "Tygodnik Podhalański".

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Andrzej Duda PAP / Grzegorz Momot / Tygodnik Podhalański / Na zdjęciu: Andrzej Duda
Głównym zimowym hobby Andrzeja Dudy jest narciarstwo. Gdy tylko pozwala mu na to czas, prezydent wybiera się w polskie góry i szusuje po stokach. To dla niego idealny sposób na odreagowanie trudów codzienności. W ten sposób głowa państwa nie tylko się relaksuje, ale dba też o formę, co ostatnio jest jednym z priorytetów Dudy.

W ostatnich dniach Andrzej Duda był w Zakopanem, gdzie na Kasprowym Wierchu rozegrany został Slalom Maraton. To impreza, którą Duda wziął pod swój oficjalny patronat. Pojawił się tam także w narciarskim rynsztunku i rywalizację wziął bardzo na poważnie.

"Tygodnik Podhalański" opublikował w mediach społecznościowych nagranie rozgrzewki Dudy przed zjazdem. Film robi furorę w sieci, oglądało je ponad 300 tysięcy widzów. Nagranie można zobaczyć poniżej.

W niedzielę Duda otworzył 10. charytatywny Slalom Maraton na Kasprowym Wierchu, zjeżdżając na nartach wraz z podopiecznymi fundacji Handicap Zakopane.

- To ogromny zaszczyt i przyjemność dla mnie, że po raz kolejny mogłem objąć ten Slalom Maraton prezydenckim patronatem. Ogromnie dziękuję za jego zorganizowanie. Tak się w tym roku poskładało i aura też tak spowodowała, że ten odbywa się wyjątkowo na świętej górze polskich narciarzy, na Kasprowym Wierchu, na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce, więc wyzwanie jest wielkie - mówił prezydent.

Slalom Maraton organizuje Fundacja Handicap Zakopane. Celem imprezy jest wsparcie sportowców z niepełnosprawnością. Celem sportowym – rekord trasy w slalomie gigancie. Zwykle odbywał się on na Polanie Szymoszkowej, ale w tym roku przeniesiono go na Kasprowy Wierch.

Czytaj także:
Mizeria w Grodzisku Wlkp. Radomiak wciąż bez gola w 2024 roku
Dlaczego Lech nie został jeszcze ukarany za butelkę rzuconą z trybun? Wyjaśniamy

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×