Polski olimpijczyk uderzył w przewodniczącego "Solidarności"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket / instagram.com/tomaszsikora/ / Na zdjęciu: Tomasz Sikora i Piotr Duda
Getty Images / Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket / instagram.com/tomaszsikora/ / Na zdjęciu: Tomasz Sikora i Piotr Duda
zdjęcie autora artykułu

Szef "Solidarności" Piotr Duda pojawił się w środę na proteście rolników, który odbywał się pod Kancelarią Premiera. Krytykował Donalda Tuska. Na te słowa zareagował Tomasz Sikora, wicemistrz olimpijski, który skontrował Dudę w sieci.

W tym artykule dowiesz się o:

- Łączy nas jeden postulat. Precz z Zielonym Ładem, precz z Zielonym Wałem, precz z Zielonym Jadem, który niszczy naszą gospodarkę - powiedział Piotr Duda do protestujących rolników, którzy zebrali się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Jak relacjonuje Polska Agencja Prasowa, Duda podkreślał, że protesty rolników wspiera pracownicza "Solidarność", m.in. hutnicy, górnicy i przemysł spożywczy.

Związkowiec skrytykował także w sieci premiera. "Co jak co, jednoczenie różnych grup i środowisk wychodzi Donaldowi Tuskowi bardzo dobrze. Ten protest będzie pewnie jednym z wielu. Nie ustąpimy, dopóki Zielony Ład nie trafi do kosza. Rolników nie wpuszczono dziś do stolicy, gdzie ta praworządność, o której Tusk tyle mówi?" - napisał Piotr Duda na portalu X.

ZOBACZ WIDEO: Marian Ziółkowski wraca do klatki KSW! Znamy jego rywala

Na te słowa zareagował wicemistrz olimpijski w biathlonie (Turyn 2006) Tomasz Sikora. "Podczepił się pan pod rolników i zgrywa bohatera" - odpisał Dudzie, który nie odniósł się do tego.

Pięciokrotny olimpijczyk we wcześniejszych wpisach skrytykował działania obecnej "Solidarności". "Ile dzisiejsza 'Solidarność' ma z tej z lat osiemdziesiątych?" - pytał. "Dziś S działa tylko politycznie. Wspiera tylko wybrane grupy, te które pasują do ich narracji. Mało w tym już związków zawodowych" - to jego kolejny komentarz.

Tomasz Sikora podsumował dyskusję słowami o rolnikach. "I tylko rolników w całej tej sytuacji żal. Pewnie nie mieli świadomości dogadując się ze związkowcami, na co się decydują" - napisał.

Przypomnijmy, że protesty polskich rolników trwają od 9 lutego br. Sprzeciwiają się oni wprowadzeniu Europejskiego Zielonego Ładu, a także napływowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy.

Czytaj także: Protest rolników przegonił kolarzy. Czy wyścig się odbędzie? Czytaj także: Takiego traktora na proteście rolników nie zobaczysz. Hołowczyc przetestował "potwora"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czyje argumenty przemawiają do ciebie bardziej?
Piotra Dudy
Tomasza Sikory
nie interesuje mnie ten temat
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (12)
avatar
Tedek2
11.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nawet pisać się nie chce, bo gdyby chodziło o związkowca z krwi i kości a nie sługusa jednej opcji można by zabierać głos w tej sprawie. Ale o tym Panu który wystawia świadectwo sam sobie dosyć Czytaj całość
avatar
pareidolia
23.03.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Ten związkowic to sprzedawczyk ubabrany w politykę ,a nie w sprawy wszystkich ludzi pracy. To nie tylko dawny ZOMO- więc ale przekupiony PiS -owiec.  
avatar
steffen
23.03.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Sikora napisał prawdę o tym śmiesznym "związkowcu" który cicho siedział gdy jego szefowie z pis rządzili. I wtedy mu podpisywane przez rząd pis "zielone łady" wcale nie prze Czytaj całość
avatar
MarSowy
7.03.2024
Zgłoś do moderacji
3
2
Odpowiedz
Pan Sikora ma 100% racji. Solidarność się s_pis_iła a Duda dołączył do tłustych kotów tej szkodliwej dla Polski organizacji.  
avatar
Slawek Kowalczyk
7.03.2024
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
ten smiec zomowiec powinien z wronek nigdy nie wyjsc