PE juniorów w judo: 10 medali Polaków w Cetniewie

Dziesięć medali - złoty, trzy srebrne i sześć brązowych - to dorobek polskich judoków w weekendowych zawodach Pucharu Europy juniorów w Cetniewie. W wadze 63 kg

triumfowała Halima Mohamed-Seghir, która w finale pokonała Szwedkę Annę Bernhoelm.

Polska Agencja Prasowa

Drugie miejsca w zawodach zajęli: Adriana Grabowicz (48 kg), Klaudia Kurzej (52 kg) i Grzegorz Lewiński (66 kg). W decydujących walkach przegrali, odpowiednio, z Holenderkami Mandy Tjokroatmo i Sanne Verhagen oraz Kazachem Nauryzbekiem Maiłaszewem.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Joanna Witkowska (44 kg), Joanna Stankiewicz (48 kg), Zuzanna Pawlikowska, Arleta Podolak (obie 52 kg), Patrycja Lorenc (78 kg) i Mateusz Rudnicki (100 kg).

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Holandia 8 (3-4-1) przed Ukrainą 9 (3-0-6) i Kazachstanem 6 (2-1-3). Polska uplasowała się na siódmej pozycji.