Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
)

Hernik, Bianchi, Malone - oto ludzie sportu, którzy odeszli w ostatnim roku

1 listopada wspominamy ludzi, którzy opuścili nas już na zawsze. Odwiedzamy cmentarze, aby zapalić symboliczne znicze. Pomyślmy w tej wyjątkowej chwili szczególnie ciepło o sportowcach.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski

W ostatnim roku odeszło od nas wielu znanych reprezentantów swoich krajów, medalistów mistrzostw świata, olimpijczyków, dziennikarzy, ludzi sportu. Usiądźmy na chwilę i w ciszy przypomnijmy sobie te trudne chwile. Oddajmy hołd tym wszystkim, którzy poświęcili całe swoje życie pasji. Nasze wspomnienia ułożyliśmy w kolejności miesięcznej (biorąc pod uwagę datę śmierci). 

Michał Hernik (30.01.1975-6.01.2015)
 Pasjonat, twardziel, fanatyk motoryzacji. 39-letni motocyklista zmarł na 3. etapie Rajdu Dakar. Meta tego piekielnego rajdu miała być zwieńczeniem jego marzeń, które realizował od wielu lat. Nie udało się...

Michała Hernika zabiło słońce, zmarł z powodu przegrzania organizmu. Dosłownie 15-20 km przed metą był tak wyczerpany fizycznie, że zatrzymał się, aby odpocząć. Ściągnął ubranie i po prostu zasnął. Już na zawsze. - Opuścił nas człowiek, dla którego sport był sposobem na życie, który kochał rywalizację - mówił Krzysztof Hołowczyc.

W styczniu odszedł również jeden z najbardziej utytułowanych trenerów piłkarskich świata. Udo Lattek zmarł 31.01. w Kolonii. Zdobywca Pucharu Europy (z Bayernem w 1974 roku), triumfator Pucharu UEFA (1979 z Borussią Moenchengladbach), zwycięzca Pucharu Zdobywców Pucharów (1982 z Barceloną), wielokrotny mistrz Niemiec - to tylko jego najważniejsze sukcesy.

10 stycznia zmarł zaledwie 20-letni piłkarz VfL Wolfsburg - Junior Malanda. Wychowanek Anderlechtu Bruksela zginął w wypadku samochodowym. Dzień później we włoskiej Padwie odszedł od nas Ryszard Zub, trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich, znakomity szermierz i szablista. Człowiek-legenda w polskim sporcie. 26 stycznia zmarł natomiast jeden z najlepszych polskich kolarzy - Lucjan Lis. Miał na swoim koncie medal olimpijski oraz dwa krążki mistrzostw świata.

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (1):