WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Anna i Robert Lewandowscy wspierają sportowców z niepełnosprawnością intelektualną

Anna Lewandowska jest od 2016 roku prezesem Olimpiad Specjalnych Polska. Z kolei jej mąż Robert pełni funkcję ambasadora tego ruchu sportowego. Oboje zapraszają na rozpoczynające się w sobotę XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.
Michał Fabian
Michał Fabian
Newspix / Aleksander Majdański / Na zdjęciu: Robert i Anna Lewandowscy

Piłka nożna to jedna z jedenastu dyscyplin sportowych, w których rywalizować będą zawodnicy podczas XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice - Chorzów - Mikołów 2018 (9-12 czerwca).

Napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski zaprasza wszystkich do dopingowania sportowców z niepełnosprawnością intelektualną (łącznie w igrzyskach wystartuje 1000 osób). Lewandowski, który jest ambasadorem Olimpiad Specjalnych Polska, nagrał z tej okazji film.

- Cześć, tu Robert Lewandowski. Wspierajmy, kibicujmy, trzymajmy kciuki! - apeluje kapitan reprezentacji, z którą wkrótce wystąpi na mistrzostwach świata w Rosji.

Do odwiedzenia aren igrzysk - Stadionu Śląskiego w Chorzowie, obiektów AWF Katowice, kręgielni Galaktyka w Katowicach oraz Golf Parku Mikołów - zachęca także Anna Lewandowska, żona Roberta Lewandowskiego.

Pani Anna - niegdyś utytułowana sportsmenka, mistrzyni świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym, obecnie propagatorka zdrowego stylu życia - od 2016 r. jest prezesem Olimpiad Specjalnych Polska.

Przed igrzyskami także wystąpiła w specjalnym filmie, zaś 9 czerwca zaszczyci swoją obecnością Ceremonię Otwarcia XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, która odbędzie się w katowickim Spodku. - Moi Drodzy, serdecznie zapraszam Was do kibicowania. Grajmy razem i wspierajmy naszych zawodników - mówi Anna Lewandowska.

W tym roku Olimpiady Specjalne obchodzą jubileusz (pierwsze światowe igrzyska dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną odbyły się w 1968 roku w Chicago).

- Olimpiady Specjalne już od 50 lat udowadniają, że aktywność fizyczna i zdrowy styl życia dają wszystkim siłę do działań na polu zawodowym i prywatnym, do rozwoju osobistego. Nasi zawodnicy trenują regularnie, spotykają się ze swoimi przyjaciółmi i trenerami, poznają świat, jeżdżąc na zawody, doświadczają sukcesów, ale i porażek. Wspólnie pokonujemy ich słabości, wydobywając na światło dzienne ich zalety, talenty i umiejętności. Sport łączy ludzi i daje nam energię do zmiany jakości i stylu życia - powiedziała Anna Lewandowska w rozmowie z parkslaski.pl.

W XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych zawodnicy rywalizować będą w następujących dyscyplinach: piłce nożnej, pływaniu, lekkoatletyce, trójboju siłowym, bocce, tenisie, tenisie ziemnym, kolarstwie, badmintonie, bowlingu oraz golfie.

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie - obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady. To ruch sportowy dedykowany osobom z niepełnosprawnością̨ intelektualną. Olimpiady Specjalne zrzeszają ponad 5,3 miliona sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
YouTube/Olimpiady Specjalne Polska

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×