WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Witold Bańka chwali się programem Team 100. "Jestem dumny ze swoich dzieci"

Z inicjatywy ministra sportu Witolda Bańki powstał program Team 100, który pomaga młodym i perspektywicznym sportowcom, którzy uprawiają dyscypliny olimpijskie. Na Twitterze zamieścił on fotografię z uczestnikami.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Witold Bańka, minister sportu i turystyki

"Team 100 to unikalny polski program, który daje wsparcie finansowe 250. sportowcom. Dziennikarze nazwali uczestników tego programu "Sportowymi dziećmi ministra Bańki". Jestem dumny z moich dzieci!" - napisał Witold Bańka, zamieszczając zdjęcie z utalentowanymi zawodniczkami i zawodnikami.

W październiku pod skrzydła programu Team 100 dostali się kolejni sportowcy. Aktualny budżet wynosi ponad 8 milionów złotych rocznie, a każda osoba, która znalazła się w programie, otrzymuje wsparcie w wysokości około 40 tysięcy złotych.

- Od momentu zainaugurowania projektu jego beneficjenci zdobyli blisko 100 medali podczas mistrzostw świata lub Europy w kategoriach: senior, młodzieżowiec, junior. Wierzę, że ta młodzież stanie się wkrótce naszą sportową elitą - mówił kilka tygodni temu minister Witold Bańka.

Operatorem programu jest Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy. Dodatkowe wsparcie umożliwia beneficjentom m.in. łączenie kariery sportowej z nauką i podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

Zawodnicy sami decydują o wykorzystaniu otrzymanych funduszy. Mogą je przeznaczyć m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, wynajem mieszkania czy studia. Jest to pierwszy tego typu program w Polsce.

W składzie team 100, który aktualnie liczy 250 sportowców (w tym 37 paraolimpijczyków), znajdują się przedstawiciele dyscyplin olimpijskich. Są to m.in. kajakarze, kolarze, lekkoatleci, tenisiści, wioślarze, zapaśnicy czy żeglarze.

ZOBACZ WIDEO: Para polskich wspinaczy zdominowała MŚ. "Niesamowite! Do tej pory przechodzi mnie dreszcz"

Czy podoba ci się idea programu Team 100?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • yes 0
  Kolejny materiał dotyczący kandydata na szefa WADA.
  Czytelnicy SF nie wybierają ;)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×