KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kraków jedynym kandydatem do organizacji Igrzysk Europejskich 2023

Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich ogłosiło, że Kraków jest jedynym kandydatem do zorganizowania igrzysk europejskich, które odbędą się za cztery lata. Oficjalna decyzja zapadnie jeszcze w tym miesiącu.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
reprezentanci Polski podczas otwarcia Igrzysk Europejskich w Baku Getty Images / Francois Nel/Getty Images for BEGOC / Na zdjęciu: reprezentanci Polski podczas otwarcia Igrzysk Europejskich w Baku
Pierwsze igrzyska europejskie odbyły się cztery lata temu w Baku, w Azerbejdżanie. Wzorem na organizację tej imprezy były inne igrzyska kontynentalne, chciano, by odbywały się one na rok przed igrzyskami olimpijskimi.

Narodowe komitety olimpijskie do końca maja zgłaszały swoje kandydatury do Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC). Okazało się, że otrzymano tylko jedną aplikację.

Czytaj też: 
-> Wielki pożar w Korei Południowej. Nieopodal odbyły się IO Pjongczang 2018
-> Nowy program stypendialny KGHM i MSiT. Premier: Sportowcy to najlepsi ambasadorzy Polski

Docelowo za cztery lata igrzyska europejskie miałyby się odbyć w Małopolsce, z naciskiem na stolicę regionu, czyli Kraków. Informację tę przekazano za pośrednictwem Twittera.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Piotr Zieliński wskazał najgroźniejszą broń Macedonii. "Potrafi dać piłkę na nos"

Rada EOC zbierze się 22 czerwca w Mińsku w trakcie rozgrywanych tam, drugich w historii, igrzysk europejskich. Wówczas zapadnie ostateczna decyzja, jednak trudno się spodziewać, by został wybrany ktoś inny.

Serwis insidethegames.com jeszcze jakiś czas temu informował, że swoje kandydatury zgłosić będą chciały Kazań oraz Katowice. Najprawdopodobniej jednak oba miasta nie zgłosiły swoich aplikacji.

Podczas pierwszych igrzysk europejskich w Baku wzięli udział reprezentanci Polski, którzy wywalczyli w sumie 20 medali, w tym dwa złote. Sportowcy rywalizowali w sumie w 30 dyscyplinach, tym razem ich liczba została zmniejszona do 23. Dla niektórych zawodników i zawodniczek będzie to okazja do wywalczenia kwalifikacji na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie, które odbędą się w Tokio.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×