KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

"Razem możemy więcej". Gwiazdy sportu włączyły się w charytatywną inicjatywę

Marta Walczykiewicz, Rafał Majka, Bartosz Smektała czy Energa MKS Kalisz włączyli się w akcję charytatywną na rzecz grupy Misz-Masz. Licytacje odbędą się przy okazji 169. edycji parkrun Kalisz.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
uczestnicy Parkrun #167 Materiały prasowe / parkrun Kalisz / Na zdjęciu: uczestnicy Parkrun #167
W sobotę, 28 września, odbędzie się kolejna odsłona parkrun Kalisz. Wyjątkowa, bo charytatywna. Przy okazji biegu odbędą się licytacje gadżetów przekazanych przez gwiazdy sportu. Dochód przekazany zostanie na cele grupy Misz-Masz.

Grupa Sportowo-Kulturalna Misz-Masz to osoby z różnymi stopniami niepełnosprawności oraz ich opiekunowie i wolontariusze. 30 czerwca członkowie tej grupy wzięli udział w Olimpiadzie Sportów Motorowych. Teraz odbędzie się bieg charytatywny, w trakcie którego zbierane będą fundusze na wsparcie grupy. Wsparcie okazać będzie można na kilka sposobów - podczas parkrun #169 pojawią się wolontariusze z puszkami, ponadto będzie możliwość wpłacania środków na specjalne konto bankowe. Oprócz tego przeprowadzone zostaną różnego rodzaju licytacje.

W inicjatywę włączyła się spora grupa sportowców. Jako pierwsza swoją koszulkę z autografem przekazała Marta Walczykiewicz. Wylicytować będzie można także m.in. piłkę z autografami szczypiornistów Energa MKS-u Kalisz, a także kaliskich siatkarek. Grupa motocyklowa MC Iskra przekazała plastron z autografami zawodników Arged Malesa TŻ Ostrovia. W akcję włączył się ponadto żużlowy mistrz świata juniorów Bartosz Smektała i jeden z najlepszych polskich kolarzy Rafał Majka. Swoje motocykle prezentować będą zawodnicy Amatorskiego Klubu Żużlowego Speedway Ostrów.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #3: Uratowana kariera. Tomasz Kaczor wicemistrzem świata

- Pragniemy, by uczestnicy spotkań z różnymi niepełnosprawnościami i ich najbliższe otoczenie czy rodzina mogli wychodzić z domów, bez poczucia dyskryminacji i braku tolerancji. Mamy wiele marzeń, z których większość jest systematycznie realizowana. Te tzw. "nie do przeskoczenia" zostawiamy w szufladzie, cierpliwie czekając na szczęście i fart. Takim szczęściem jest właśnie bieg charytatywny dla Misz-Masz - powiedział założyciel grupy Misz-Masz, Marek Zasiadły.

- Pokażmy, że choć jesteśmy różni, nikt nie jest lepszy czy gorszy. Wszyscy jesteśmy równi. Pomóżmy zawalczyć o spełnienie marzeń tych, którzy sami nie są w stanie tego zrobić. Przejdźmy, przetruchtajmy lub przebiegnijmy te 5 km nie dla siebie, ale właśnie dla nich, cudownych Misz-Maszy - dodała koordynatorka parkrun Kalisz, Joanna Nowacka.

Bieg odbędzie się 28 września, o godz. 9.00. Start znajdował się będzie przy kaliskim Aquaparku, przy skrzyżowaniu ulic Sportowej i Wału Matejki. Udział wziąć może każdy. Organizatorzy zachęcają do startu nie tylko biegaczy, ale także spacerowiczów, osoby poruszające się na wózkach, kijkarzy nordic walking oraz rodziców z dziećmi. Bieg przeprowadzony zostanie na dystansie 5 km pod hasłem "Razem możemy więcej".

Czytaj także:
"Bierzemy się wszyscy do roboty". Witold Bańka apeluje do dorosłych Polaków
Antyoksydanty w diecie sportowców i osób aktywnych fizycznie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  "Gwiazdy sportu włączyły się w charytatywną inicjatywę" - ciągle jakieś gwiazdorzenie. Wystarczyłoby napisać "sportowcy" i wiadomo o co chodzi....
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×