KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ministrem sportu będzie... Mateusz Morawiecki. Przez dwa, może trzy tygodnie

Do momentu aż nie zostanie wybrana docelowa osoba na stanowisko, które przez ostatnie lata zajmował Witold Bańka, obowiązki przejmie premier Mateusz Morawiecki.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Mateusz Morawiecki PAP / Marcin Obara / Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki

Podczas zaprzysiężenia rządu nie poznamy nazwiska nowego ministra sportu. To już pewne. Przez najbliższe dwa, może trzy tygodnie tę funkcję będzie pełnił sam premier - Mateusz Morawiecki. Taką informację udało nam się potwierdzić u osoby będącej w bardzo bliskim otoczeniu politycznym Prezesa Rady Ministrów. 

Dokładnie tę samą wiadomość na Twitterze przekazał Krzysztof Stanowski, dziennikarz i szef serwisu Weszlo.com. Przypomnijmy, że dotychczasowy minister sportu - Witold Bańka - od 1 stycznia 2020 obejmuje stanowiska szefa Światowej Agencji Antydopingowej (TUTAJ więcej informacji >>).

Wedle nieoficjalnych informacji w środę (13.11.) wieczorem z prezydentem Andrzejem Dudą spotkały się dwie kandydatki na stanowisko ministra sportu. Podobno większe szanse ma Dagmara Gerasimuk. To obecna prezes PZBiath. Dość bliska znajoma Bańki. Gerasimuk jest pracownikiem naukowym Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, działa również w międzynarodowych strukturach biathlonowych (jest w zarządzie IBU), kiedyś uprawiała zarówno biathlon, jak i biegi narciarskie. Związana - podobnie jak Bańka - z Górnym Śląskiem.

Z Gerasimuk próbowaliśmy się dzisiaj skontaktować. Niestety, nie udało nam się. Telefon milczy, a na pytania przesłane drogą mailową nie uzyskaliśmy odpowiedzi. 

Druga kandydatka? Są bardzo duże rozbieżności podczas nieoficjalnych rozmów z ludźmi będącymi blisko rządu. Niektórzy mówią o Annie Krupce, która jest obecnie sekretarzem stanu w MSiT, inni o jednej ze znanych byłych sportsmenek.

Ekipa rządząca potrzebuje mniej więcej dwóch, może trzech tygodni, aby oficjalnie nominować następcę Bańki. Stąd pomysł, aby do tego momentu stanowisko piastował Morawiecki. I tak w tym czasie nic się wielkiego nie dzieje.  

CZYTAJ TAKŻE: WADA: Rosjanie boją się Witolda Bańki? Piszą, że zapowiedział "trudne decyzje" >>

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #8: Iga Baumgart-Witan. Baba nie do zajechania

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (17)
 • Godfather-Darth Vader Zgłoś komentarz
  Byli pewni, że skorumpują Senatora, a teraz zostali z łapą w nocniku.
  • Godfather-Darth Vader Zgłoś komentarz
   Będzie reformować trzecią ligę hokeja na trawie, której nie ma.
   • Godfather-Darth Vader Zgłoś komentarz
    Krupka to dyletant, jak kiedyś Mucha.
    • stary_trener Zgłoś komentarz
     Panie Prezydencie prosba o wyorzystanie tego krotkiego czasu na zrobienie porzdku w PZPS. Tam zakorznilo sie zlo i jak widac ma dalej sie rozwijac. Uzywa sie nazwiska NIEMCZYK poprzez wypowiedz
     Czytaj całość
     skandaliczna corki zasluzoneo trenera do zrobienia rozlamu w zenskiej kadrze Polski. Pani Malorzato niech Pani zostawi ukladziki. Zawiodlem sie okropnie na Pani podstawie i chyba nie tylko ja.
     • Toni Toni Zgłoś komentarz
      No co wy kasa i ludzie na miejscach w rzadzie musi się zgadzać...a kasa nie może się marnowac
      • zawodowiec Zgłoś komentarz
       Ja moge byc Ministrem Sportu. Stadion za 2 mld wybudowac umiem!
       • Marek Kiwak Zgłoś komentarz
        będą szukać kandydata w Senacie!!!!!!!!
        • Gerard Bukowski Zgłoś komentarz
         Nikt przyzwoity nie chce firmować swoim nazwiskiem tego nierządu który nie respektuje własnej Konstytucji który niszczy Niezależne sądy który aprobuje przekrętów we własnych
         Czytaj całość
         szeregach i postkomunistów
         • Fives75 Zgłoś komentarz
          Przecież "szeregowy poseł" może piastować tą funkcję. Wie jak powinna wyglądać rodzina nigdy nie posiadając swojej, wie jak i kiedy mają żyć , kochać się, owulować i
          Czytaj całość
          skrobać kobiety nigdy żadnej nie mając. Nikt mu nie będzie mówił że "białe jest białe a czarne czarne". A ile kasy można by było wyprowadzić na Toruńskie termy w ramach dotacji ośrodków pływackich. Idealny znawca. Ewentualnie w odwodzie Piotrowicz albo Pawłowicz.
          • amadeusz Zgłoś komentarz
           Moravietzkyi to człowiek od wszystkiego i do wszystkiego. Znaczy Kain Kaczyński jest przeszczęśliwy posiadając takiego omnibusa w rządzie. Sugeruję, aby Moravietzkyemu dodać jeszcze
           Czytaj całość
           ministerstwo zdrowia, może zostałaby zatrzymana eutanazja polskiego społeczeństwa !!!!!!!!
           • yes Zgłoś komentarz
            W dziale dotyczącym lekkiej atletyki jest sprawa przyszłego ministra oraz obecnych premiera i prezydenta. dziwne i naciągane
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×